Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 30 sierpnia 2010

"Co myśmy wywalczyli sobie po trzydziestu latach?"Trzydzieści lat później, po powstaniu NZSS Solidarność możemy się zatrzymać i zapytać gdzie się podziała? Nie wątpliwie była, ale czy jest? To pytanie na które bliska przyszłość udzieli odpowiedzi, bez zbędnych wybiegów erudytów teoretyków itp. filozofów czytaj czarodziei i ściemniaczy.System 09 to skandal - Polecam ten pięcio-odcinkowy film właśnie o owocach przemian roku 1989. Z trudem udało się go puścić w TVP2, polecam Tym którzy nie mieli okazji usłyszeć.

"Bez święta"część 2, część 3, część 4, część 5

"Bogaćcie się"część 2, część 3, część 4, część 5

"Duch"część 2, część 3, część 4, część 5

"Mniejszości"część 2, część 3, część 4, część 5

"Poza systemem"część 2, część 3, część 4, część 5


© zezorro'10 dodajdo.com

7 komentarzy:

 1. Mocne. Pomimo grobowych nastrojów i powoli docierającej do mas świadomości, że zostali wyr...ni, ja jestem optymistą. I tak jest lepiej niż 30 lat temu, a zachodzące procesy pozostawiają nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Nawet pomimo tego, że gospodarczo zmierzamy ku przepaści. Owszem, propaganda jest jak "za komuny", ale Internet zaczyna stanowić poważną przeciwwagę dla istniejącego w Polsce medialnego oligopolu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie tylko czy masy oglądają "Taniec z gwiazdami" czy może czytają blogi ekonomiczne?

  OdpowiedzUsuń
 3. @hes
  powoli docierającej do mas świadomości, że zostali wyr...ni
  Taka świadomość powinna ludzi wku.wiać;-), ale jak na razie nie widać u nas greckich konsultacji społecznych. Ten Twój optymizm to wynika tak naprawdę z czego?

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdę mówił "Kiepski" w nowym Dyzmie-bo oni ku..a zamiast mózgu styropian mają,nie rozumiem już całkowicie kto był dobry ,a kto zły-skoro odbierano w postulatach przywileje garstce uprzywilejowanych a obdarowywano podobnymi przywilejami miliony.Przecież gołym okiem widać że gdyby się styropianowi powiodło to krach nastąpiłby w ciągu kilkunastu miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry film, daje wgląd w historię, ale w zasadzie o co tu chodzi? Rewolucje lub inne gwałtowne przemiany zawsze na całym świecie wyglądały podobnie, to czemu w Polsce miało być inaczej? Zdziwieni?
  Złodziejska prywatyzacja, owszem, a czy spółki pracownicze byłyby lepsze?
  Czy mogło być inaczej? Nie wiem, obawiam się, że nie.
  Oczywiście trzeba uświadamiać ludzi, jak było ale z tego jako nauczka dla przyszłości obecnie wynika tylko jedno, taką mamy władzę jak świadome ekonomicznie jest społeczeństwo, a tu jeszcze czeka nas długi marsz. Dlatego dziękuję Zezowatemu, że niesie tu kaganek oświaty.
  Pozdrowienia Mergiel

  OdpowiedzUsuń
 6. @HansKlos:"Ten Twój optymizm to wynika tak naprawdę z czego?"

  Bo pamiętam jak było w pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych (stary jestem, ale z dobrą pamięcią:)

  OdpowiedzUsuń

Możesz użyć tagów HTML: b, i, a (i pewnie innych)
działanie: pogrubienie kursywa anchor np. link
ostatnia uwaga: moderator może zmienić/usunąć treści które uzna za niestosowne, bo moderator ma rację ;)

muut