Go To Project Gutenberg

sobota, 3 lipca 2010

Newsletter walutowy

Uruchomiłem newsletter z analizą sytuacji na rynku walutowym

  • geopolityczna, finansowa
  • fundamentalna
  • techniczna
  • falowa

w czterech perspektywach - na wykresach, głównej pary, mierzącej temperaturę świata na bieżąco, czyli usdeur. Publikacja jest kontynuacją nieskończonej sagi pt. Rozwolnienie dolara. Odc. xxx, lecz w bardziej sformalizowanym tonie. Newsletter wychodzi tygodniowo w sobotę, przesyłany jest mailem w formacie pdf. Dodatkowo pojawiają się alerty na bieżąco - kiedy spodziewane jest przebicie sygnału, ważne wydarzenie, albo informacja istotna dla dalszego przebiegu sytuacji.

Planowane jest rychłe rozszerzenie o kolejne wycinkowe waluty/rynki, ale łatwo zgadnąć że będą one powiązane z wiodącym. Rozszerzenie zależy od rozwoju zainteresowania.

Co jest istotne, nie jest to kolejny tam zbiór mechanicznych wykresów z kreskami, ale synteza różnych podejść, właściwa dla autora, spójnie tłumacząca obraz sytuacji i w miarę trafnie służąca do prognozowania. Autor nie jest przywiązany bezwzględnie do żadnej teorii, lecz czerpie z różnych, wydawałoby się synkretycznie, zarówno cyklistów Elliotta, Kondratiewa, Armstronga, opierając się na klasycznej analizie technicznej, dodając do tego behavioralną i - co najważniejsze - aktualną analizę geopolityczną.

O ile poprzednie są w miarę usystematyzowane i obecne mniej lub bardziej w mainstreamie, o tyle trafna analiza geopolityczna w ogóle nie jest tam obecna, a wręcz zostaje wycinana. Zresztą nic w tym dziwnego, kiedy analitycy pracują dla banków, firm inwestycyjnych i agencji ratingowych, sprzedając konkretne produkty i idee, czyli są de facto akwizytorami, których celem nie jest rozjaśnienie umysłu klienta, a wręcz przeciwnie - zaciemnienie tak, aby podążał za rekomendacjami. Głośnych przykładów można mnożyć w dziesiątki. To wszystko stanowi o walorze  niezależnej publikacji, analityka zainteresowanego pojęciem mechanizmów rozwoju sytuacji. Co się dzieje? Na to pytanie odpowiada newsletter.

Drugi numer zawiera juz siedem stron A4 i będzie dalej się rozrastał. Na końcu zawiera przegląd prasy z ostatniego tygodnia, rzeczy które są szczególnie - oczywiście z zezowatej perspektywy - warte polecenia, czyli must read. Zapraszam, warto.


Uwagi/prośby
W przygotowaniu newsletter giełdowy, z podobnymi założeniami: globalna, synkretyczna analiza na wybranych rynkach, będa to zapewne GPW, DAX, S&P, SHA, ale cierpliwości. Materiały i wiedza jest, trzeba to jeszcze jakoś wszystko zebrać...

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut