Go To Project Gutenberg

wtorek, 29 sierpnia 2017

Ethereum 5

-


Po właściwie niezauważalnym pokonaniu lokalnego oporu na 315 ether przełamuje w tym momencie silny opór na poziomie 350, który zapewne stanie się poziomem odniesienia w średnim terminie. Co dalej? Dobre pytanie.

Wróćmy na moment do poprzedniego, bowiem akcja przebiegała pod dyktando bitcoina, a konkretnie zawirowań wokół tzw. hard fork, z którego w międzyczasie wynikła nowa krypto: bitcoin cash. Bitcoin wyszedł z tego strachu nie tylko zwycięsko, ale wręcz entuzjastycznie, a jego szczęśliwi posiadacze zainkasowali ekstra premię w postaci dywidendy, albo jak kto woli splitu 1:1 dodatkowego bitcoin cash dla każdego bitcoina, wartego jakieś 600$.

Przy podejściu do naszego 315 najpierw była zatem panika, skądinąd przytłumiona, ale dominująca, a obecnie znów przytłumione, ale dominujące odreagowanie. Obserwatorzy ethera w oderwaniu zupełnie nie rozumieją, o co chodzi, gdyż ta poprzeczka 315 tak jakby została wymazana. Wszystko wszak staje się jasne w szerszym kontekście. Widać z zachowania ethera że bitcoin bezspornie jest dominatorem i formuje trendy wyższego rzędu. Jeśli bitcoin się złamie, wszystkie krypto podążą jego śladem. Podobnie w drugą stronę, gdyż wszystkie są organicznie powiązane u samego źródła.

Oddziaływanie cross, podobnie jak na FX ale za to w zwielokrotnionej wersji, daje liczne okazje do arbitrażu dla ryzykantów. Ether na ten przykład wyraźnie reaguje na bitcoina z opóźnieniem i leniwie, jak typowa inercja. Nie powinno to być zaskoczeniem, a oznacza znaczącą kapitalizację. Skok na bitcoinie przenosi się bowiem na braci poprzez istotny bufor kapitałowy w obrocie {ile jest bitcoina w etherze i na odwrót na rachunkach spekulacyjnych}. Dopiero bowiem po zamknięciu operacji krótkoterminowych, czyli opróżnieniu bufora, impuls z bitcoina może wygenerować nowe transakcje {i wtórny ruch}. Poznanie tej inercyjnej dynamiki pozwala na w miarę bezpieczne inkasowanie premii. W tym konkretnym wypadku zyskowną strategią było wejście w bitcoina przed forkiem, wyjazd z nim w euforii, sprzedaż bezpośrednio po forku i wejście w ether, które obecnie wychodzi na echu tej euforii z rosnącego klina górą. Podwójny ruch w górę, wykorzystujący opóźnienia w braciach bliźniakach. Opisane zjawisko jest uniwersalne, występuje we wszystkich krypto, pozwalając na stosunkowo proste sformułowanie zyskownej strategii.

Wyżej opisany schemat działa oczywiście także w drugą stronę, gdyż każdy szok negatywny z bitcoina przechodzi z opóźnieniem na wszystkie pozostałe krypto. Zyskowna strategia polegałaby w przypadku negatywnego szoku zatem na sprzedaży ethera niedługo przed forkiem, zakup bitcoina tuż przed nim {euforia}, sprzedaż tuż po, zakup ethera {euforia echo}. Zjawisko wydaje się nie tyle wygasać, co utrwalać i stabilizować wraz ze wzrostem rynku. Mówiąc inaczej staje się pewniakiem.

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut