Go To Project Gutenberg

środa, 24 listopada 2010

Insider trading theory

Przeczytaj i wyjaśnij Mi oraz Poteshman'owi, że to było info od Osamy dla spekuły przed 911, bo ja nie ogarniam hipokryzji tego Saudyjczyka.poteshman2006putOption
© zezorro'10 dodajdo.com

27 komentarzy:

 1. O ja, niesamowite, ktoś o tym wiedział zawczasu i na tym zarobił. Ale rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak mógł wiedzieć skoro zrobiły to Rumcajsy? No chyba że imć Panic twierdzisz inaczej... a wtedy już nie jesteś racjonalny bo się z mainstream'em prztykasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Panika2008
  To, że ktoś wiedział to oczywisste :)
  To, że próbował na tym zarobić też potrafię zrozumieć.
  Ale czemu go za to cała U.S.Army nie ściga to jest pytanie za 600 mld Benkowych dolarów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. duza sprawa:

  "China and Russia have decided to renounce the US dollar and resort to using their own currencies for bilateral trade, Premier Wen Jiabao and his Russian counterpart Vladimir Putin announced late on Tuesday."

  http://english.people.com.cn/90001/90776/90883/7208831.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam szybkie pytanko do Autora i/lub osób komentujących tutaj. Czemu uważacie że warto kupować fizyczne srebro, które nie dość, że ma znacznie większą marżę niż cena spot, to jeszcze marża przy sprzedaży też jest niczego sobie. Przez podwójne rąbanie trzeba dłużej czekać na realny zysk z tej inwestycji.
  Czy rozważaliście opcję kupienia i handlowania srebrem np. w bullionvault.pl albo innych tego typu serwisach?

  OdpowiedzUsuń
 6. Szy, Karol, odpowiedź jest banalnie prosta, a Wy nie widzicie słonia w składzie porcelany: dlatego, że poziom kompetencji amerykańskiego nadzoru finansowego, tajnych służb i US Army jest znacznie niższy, niż się powszechnie twierdzi. Oczywiście alternatywą jest teoria że oni wszyscy tworzą jakiś super mega hiper wszechświatowy spisek, ale brzytwa Ockhama nakazuje odrzucić takie głupoty. W końcu ruscy też nie poradzili w Afganistanie, w Czeczenii też sobie za bardzo nie radzą...

  duza sprawa, no widzisz, żółci z czerwonymi się pokumali bez dolara, a tu końca świata nie widać. DXY ciągnie w górę znowu do 80...

  OdpowiedzUsuń
 7. #Panika

  Odnośnie 911, sugerujesz liczne błędy CIA, FBI i innych służb, a między czasie sprzedanie info spekule, że trzeba się wycofać z Akcji linii lotniczych bo będzie atak z wykożystaniem samolotów?
  Jakie masz stanowisko na temat tych zamachów? bez argu, wrzuć opinię jaką sobie wyrobiłeś czytając i analizując temat. Obiecuje Cie nie przekonywać do niczego ;P

  A co do spisków. To jeśli postrzegasz je tylko w postaci wszechświatowego hiper spisku albo zupełnej przypadkowości zdarzeń i ich koligacji bo takie Twoja logika widełki zakłada to wiesz, że to skrajnie niepoważne.
  Ja nie uważam, że mamy do czynienia z tajnym rządem, choć wpływy pewnych wąskich środowisk biznesowo-politycznych wskazują na istnienie parcia na zwiększenie ich wpływów i kapitału. A skoro takie pokusy są to kiedy będzie się o tym mówić w mainstreamie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Robi sie coraz ciekawiej...

  "Caterpillar, the US-based manufacturer of earth-moving equipment, is marketing a two-year 1 billion renminbi bond to institutional investors in Hong Kong, becoming the first foreign industrial multinational to issue debt in the Chinese currency."

  http://www.cnbc.com/id/40350492

  OdpowiedzUsuń
 9. no nie moge... komedia :D

  "the Fed's official holdings of US Treasury securities now amount to $891.3 billion, which is higher than the second largest holder of US debt: China, which as of September 30 held $884 billion, and Japan, with $864 billion."

  http://hken.ibtimes.com/articles/84865/20101123/federal-reserve-moves-into-top-spot-in-holders-ofs-debt.htm

  OdpowiedzUsuń
 10. Szy, a skąd Ty wyciągnąłeś wniosek, że to służby amerykańskie dały cynk spekule? To jest takie troszkę domniemanie, co?

  OdpowiedzUsuń
 11. Na temat 911 nie mam żadnego zdania. Żadna z teorii, które widziałem - od oficjalnej, przez średnio spiskowe, po całkowicie odjechane, się nie trzyma w 100% kupy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadna z teorii, które widziałem - od oficjalnej, przez średnio spiskowe, po całkowicie odjechane, się nie trzyma w 100% kupy

  Oficjalna nie trzyma się kupy najbardziej;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. #Panika

  Ależ pytam na wstępie by ktoś światły wytłumaczył mi hipokryzje Osamy, który uprzedził tych, których najbardziej fundamentalizm islamski nienawidzi.

  Masz tutaj sam dwie tylko możliwości:

  1) Fundamentaliści uprzedzili dużych spekulantów załadowanych w opcje AA i UA, uciekajcie bo będziem atakować ;)
  2) Służby specjalne wiedziały o zamachu ale powiadomiły tylko wybranych

  OdpowiedzUsuń
 14. Możliwość #3 najprawdopodobniejsza: powiązani z odpowiedzialnymi za atak uprzedzili powiązanych ze sobą traderów, a właściwie traderów powiązanych z powiązanymi ze sobą inwestorami.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziwne dywagacje, wiedzieli czy nie wiedzieli, dostali cynk czy nie i od kogo?

  Przecież już nawet średnio kumaty uczestnik rynku wie, że aby dać wykonalne zlecenie, a już szczególnie duże, trzeba mieć otwarty rachunek maklerski, jakiś wcześniejsze transakcje (track record), konto bankowe, wpłacić premię opcyjną, etc,etc.

  Więc jakiż problem ustalić kto dał zlecenie kupna tych nadwyżkowych opcji put?

  SEC, CFTC, giełdy i firmy pośredniczące mają przecież obowiązek współpracy z właściwymi organami. Szczególnie zaś gdy chodzi o kwestie bezpieczeństwa kraju, i to jeszcze w takiej skali!

  To proste rzeczy są.

  GTC

  OdpowiedzUsuń
 16. GTC pisze...

  dopowiadając, choć już chyba nie powinien.

  No i jak się ustali, kto dał takie zlecenie to go odpowiednio przepytać dlaczego akurat wtedy i tak a nie inaczej?

  Z zaznaczeniem, że w ESP i sny prorocze to my nie wierzymy.

  Jeśli odpowiednie służby tego nie zrobiły albo nie ujawniły tożsamości, tych co mieli takiego nosa, to może to mówić samo za siebie.

  OdpowiedzUsuń
 17. #GTC

  No widzisz, słuszne pytania zadajesz. Nie Ty jeden.
  Ale sprawy finansowych korzyści jak i takiegoż wspierania Al-Qaedy nie były przedmiotem zainteresowania Komisji 9/11, która miała się zająć zbadaniem przyczyn i wyjaśnień zamachów.

  Jej przewodniczący jasno daje do zrozumienia, że to pominęli:
  http://www.youtube.com/watch?v=owJluP_8dcM


  #Panika
  nie udawaj głupiego bo takiego 'wiązania' dwóch kotów za ogon to nikt nie kupi
  Od gardzących wszystkim co zachodnie fundamentalistów do Dojczebanku jest na prawdę sporo, a Ty lansujesz, że wywiad amerykański nie wiedział o ataku, żal z taką logiką.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Able_Danger >> masz tutaj o komórce wywiadowczej specjalnie od Al-qaedy, która wpadła samodzielnie na powiązania Mohammeda Atty z innymi terrorystami przed 9/11. Jak widzisz zeznania członków AD zostały powstrzymane a ich materiały przejęte przez Departament of Defense.

  OdpowiedzUsuń
 18. @panika2008:"że poziom kompetencji amerykańskiego nadzoru finansowego, tajnych służb i US Army jest znacznie niższy, niż się powszechnie twierdzi."

  Też odnoszę takie wrazenie. To samo dotyczy Mossadu, który wcale nie jest już taki cwany jak kilkadziesiąt lat temu. Wtedy mnóstwo utalentowanych Żydów z Europy Wschodniej i ZSRR wyjechało do Izraela i to oni (dobrze wyszkoleni) tworzyli zręby służb specjalnych. Teraz chyba zastąpili ich młodzi trochę gorzej przygotowani, chociaż znacznie lepiej wyposażeni.

  OdpowiedzUsuń
 19. @Panika2008
  Dobrze powiedziane. Nawet był taki prześmiewczy artykuł w the onion o genialnych agentach amerykańskiego wywiadu, którzy... nie istnieją :)
  @szy
  Odnośnie 911, sugerujesz liczne błędy CIA, FBI i innych służb, a między czasie sprzedanie info spekule, że trzeba się wycofać z Akcji linii lotniczych bo będzie atak z wykożystaniem samolotów?
  Sugerujesz, że tajne służby z zimną krwią i premedytacją uczestniczyły poprzez zaniechanie w morderstwie ponad 2000 swoich obywateli?
  A co do tych opcji nieszczęsnych. To trzeba walić do CFTC. Przecież odpowiednia izba clearingowa ma na pewno recordy wszystkich transakcji kto wpłacał premię, kto wystawiał na jaki depozyt i tak dalej. Chociaż może już tego nie być... spisek? Nie, w polskim prawie jest zapis, że Biura do 5 lat wstecz muszą trzymać historię transakcji, jak tak samo jest napisane w hamerykańskim to pewnie... jakiś spisek jest.
  pzdr.
  mak

  OdpowiedzUsuń
 20. I na koniec (wow, spać trza iść).
  Panowie, poczytajcie sobie co się działo z TWA w 2001 oraz co się działo z AMR (American Airlines) i nie chodzi tutaj o 9/11. Teraz coś mi się przypomniało a wszystkowiedząca Wiki tylko potwierdziła pewne moje przypuszczenia.
  pzdr.
  mak

  OdpowiedzUsuń
 21. GTC dopowiada ...

  Nie wierzcie, ze poziom amerykańskiego ludzi z amerykańskiego nadzoru finansowego i ze służb jest tak niski, że nie wpadli by na to no "Kto zacz?" i nie doszli po nitce do kłębka.

  Może nie są aż tak genialni i sprawni jak ich pokazują w filmach ale na pewno nie są aż takie głupie", jak się niektórym zdaje.

  A może ktoś powiedział im, te swojsko brzmiące słowa, "Nie idźcie tą drogą, proszę was"! (to chyba było do królowej Saby?).

  Przecież śledztwa prowadzili sami swoi a nie jacyś obcy z innej planety. Z pełnym zaangażowaniem, przy pełnym poparciu państwa i społeczeństwa, bez limitu środków.

  A podobno na samych swoich to nie ma mocnych.

  GTC
  GTC

  OdpowiedzUsuń
 22. @Hes
  @panika2008:"że poziom kompetencji amerykańskiego nadzoru finansowego, tajnych służb i US Army jest znacznie niższy, niż się powszechnie twierdzi."

  Też odnoszę takie wrazenie. To samo dotyczy Mossadu, który wcale nie jest już taki cwany jak kilkadziesiąt lat temu. Wtedy mnóstwo utalentowanych Żydów z Europy Wschodniej i ZSRR wyjechało do Izraela i to oni (dobrze wyszkoleni) tworzyli zręby służb specjalnych. Teraz chyba zastąpili ich młodzi trochę gorzej przygotowani, chociaż znacznie lepiej wyposażeni.


  Inteligencja drapieżnika musi przewyższać inteligencję ofiary. Tylko tyle.

  Do tego dochodzi kwestia siły na co panowie nie zwracaja uwagi. Np. jakość propagandy zależy od monopolu władzy na informację. W krajach totalitarnych propaganda jest strasznie naiwna i wieśniacka, a tam gdzie można więcej, staje się ona bardziej wyrafinowana.

  Kilku panów: Sivan Poul Kurtzberg, Yaron Schmuelm Oded Ellner i Omer Marmari z "Mossadu" radośnie podskakując odstawiło pod WTC nieziemksi cyrk i dało się aresztować z takimi gadzetami jak dolary w skarpetce. Ich nawijka na obronę była skrajnie naiwna, np. teksty: "Wasze problemy są naszymi problemami. Palestyńczycy są waszym problemem". I co? Zostali deportowani po miesiącu do Izraela, nawet w tamtejszej TV wystąpili. Zająknęły się o tym światowe media? Nie, światowe media puszczały fałszywkę z radującymi się Palestynczykami.

  Poza tym to nieprawda, że kiedys było lepiej. Wpadka z afery Lavona z 1954 była maksymalna. I to u kogo. U Egipcjan. USS Liberty Izraelczycy przez godzinę nie mogli zatopić i w końcu Amerykanie musieli przestać udawać, że nie wiedzą co się dzieje acz bajeczkę o pomyłce podtrzymują do tej pory. Zapewniam, że przeciętny obywatel USA o tym nic nie wie. Przeciętny obywatel USA pewnie nawet nie wie jaki język urządowy jest w Izraelu. To tego przeciętnego obywatela trzeba przechytrzyć.

  Co do kompetencji armii USA (bo nie chce mi sie do wszytskich ustosunkować) to o co chodzi Panice2008? Że co, że z Talibami sobie nie dają rady? No "nie dają rady" bo w USA jest "demokracja" i nie można okupować kraju bez powodu. Jakie tam Amerykanie mają straty, bez żartów.

  frasobliwy

  OdpowiedzUsuń
 23. @GMc
  Ja również nie wierzę, żeby tajne służby USA aż tak nisko upadły. Chociaż oglądając ten film:
  http://www.youtube.com/watch?v=6hOPdjS4u0E ,
  można zwątpić (NSA znała numer telefonu bin Ladena, FBI i CIA miały ich na oku i wiedziały, że terroryści wjechali do USA). Ale wytłumaczenie jest proste: festiwal niekompetencji, zagrywki między służbami, biurokracja itd. a nie żaden spisek.
  Jeśli chodzi o wydarzenia po 11/9 to na pewno prześwietlili wszystkie dane i każdy sąd dał im błogosławieństwo na każdą akcję i żadne habeas nie stanowiło problemu.
  Co do artykułu: ludzie, TWA ogłosiło wtedy bankructwo z możliwością układu (Chapter 13) a AMR miało ich przejąć, aczkolwiek poniosło wtedy duże straty aby pokryć długi TWA. I mamy wyjaśnienie koncentracji putów na akcje TWA oraz American.
  pzdr.
  mak

  OdpowiedzUsuń
 24. Tfu...
  Chapter 11 a nie 13.
  pzdr.
  mak

  OdpowiedzUsuń

 25. można zwątpić (NSA znała numer telefonu bin Ladena, FBI i CIA miały ich na oku i wiedziały, że terroryści wjechali do USA). Ale wytłumaczenie jest proste: festiwal niekompetencji, zagrywki między służbami, biurokracja itd. a nie żaden spisek.


  To wytłumaczenie zupełnie nie bierze pod uwagę układu sił i polityki USA po 11 września, np. politycznego wykorzystania zamachu. Szczegóły wydarzeń z dnia zamachu też, bo np. zawalenie WTC7 było od czapy. Ignoruje również fakt, że nie ma czegoś takiego jak "świadoma wola bytu o nazwie USA". Np. wojnę jeden finansuje, inny zarabia, a jeszcze inny ma korzyść strategiczna.

  Trudno określić politykę służb amerykańskich, tak jak i np. polskich. Jeśli dla przykładu (czysto hipotetycznego dla ustalenia uwagi) polskie służby są zinfiltorwane przez Niemców, to jak je oceniać? Z perspektywy skuteczności pasożyta czy ofiary?
  Z jednej strony praktycznie nie istnieją, a z drugiej mogą działać wyśmienicie.

  Służby mogą zatrudniać milion ludzi, być rozlazłe, ospałe i tępe, a wewnątrz mieć ostre jak brzytwo jąderko.

  uważałby z tą niekompetencja, to jest argument używany zbyt często. np. w sprawie Olewnika, "wiesza" się już N-ta osoba, a komemtarze: niekompetencja w prokuraturze i policji.

  panie ja nie kradłem! ja nie dopilnowałem!

  OdpowiedzUsuń
 26. anonimowe działają?

  OdpowiedzUsuń
 27. #mak
  There are many reasons the bets against United and American could have been innocent, in view of the tough time the airline industry has had this year and heavy losses experienced by both airlines in particular. But the trades were not replicated in the stocks or options of any of the airlines' competitors.

  Read more: http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/c/a/2001/09/29/MN186128.DTL&ao=2#ixzz16K0VowkP

  Warto dodać że bardzo wzmożona spekuła odbyła się na akcjach firm ubezpieczeniowych w tygodniu poprzedzającym 911. A jeśli mamy z dnia na dzień wzrost obrotów handlu opcji put nawet do 25 razy większy niż średnia roczna to oczywiście tylko przypadek.

  OdpowiedzUsuń

Możesz użyć tagów HTML: b, i, a (i pewnie innych)
działanie: pogrubienie kursywa anchor np. link
ostatnia uwaga: moderator może zmienić/usunąć treści które uzna za niestosowne, bo moderator ma rację ;)

muut