Go To Project Gutenberg

niedziela, 29 lipca 2012

Sprawa Amber Gold

-
----- Forwarded message from Dariusz K -----
Date: Sun, 29 Jul 2012 12:35:03 +0200
Subject: Sprawa dot. Amber Gold
To: zz@wtf.server

Gdańsk, dnia 29 lipca 2012 r.Szanowny Panie Zezorro,

Jako czytelnik blogu Zezorro proszę o w miarę możliwości próby podjęcia tematu/wyjaśnienia dot. coraz częściej w ostatnim czasie opisywanej gdańskiej Spółki Amber Gold.

Z uwagi na fakt, iż w wielu sprawach, podjął Pan się prób wszechstronnego wyjaśniania spraw w sposób odmienny niż mainstreamowe media, w mojej ocenie, próba podjęcia wszechstronnego wyjaśnienia lub opisania sytuacji, która dotknęła działalności tej Spółki przez Pana mogłaby rzucić nowe światło na omawianą sytuację.

Wydaje mi się, iż ww. media nie do końca w sposób rzetelny mogą oddawać rzeczywistość lub mogą ją nawet fałszować.

A sprawa dotyczy działalności Spółki, która jeżeli nie jest tzw. piramidą finansową, może stanowić konkurencję dla instytucji finansowych, w tym w szczególności dla sektora bankowego. Nie bez znaczenia jest również fakt, że omawiana Spółka w ostatnim czasie wykupiła linie lotnicze OLT. Polityka, którą te Spółki obrały, polegała m.in. na znacznym obniżeniu cen lotów, co przyczyniło się do wzrostu konkurencyjności w branży lotniczej. Stanowiąc tym samym konkurencję dla LOT - u, Eurolotu (z tego
co się orientuję Spółki córki LOT - u) oraz z uwagi na sporą liczbę wykonywanych lotów krajowych oraz obłożeniem tych lotów dla PKP.

Należy również podkreślić, że Spółka Amber Gold nie jest bankiem, a więc nadzór Państwa nad tą Spółką jest ograniczony. Co może nie budzić zachwytu organów państwowych.

Pomijając powyższe domniemania, nie można oczywiście wykluczyć sytuacji, iż cała ta otoczka, która w tej chwili dzieje się wokół omawianej Spółki wywołana jest celowo, a ww. media świadomie bądź nie wypełniają rolę pożytecznego idioty.

Poniżej załączam garść linków:

Polecam dział aktualności:

http://www.ambergold.com.pl/

http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/07/amber-gold-juz-wypaca-zablokowane.html

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706164,918424-Amber-Gold-pod-lupa-UOKiK--klopoty-zaczyna-miec-linia-OLT.html

http://www.wprost.pl/ar/335113/Prezes-Amber-Gold-nie-jestesmy-piramida-finansowa/

http://prokapitalizm.pl/sprawa-amber-gold-czyli-nie-podskakuj-wyzej-wlasnego-tylka.html


Z poważaniem
Dariusz
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut