Go To Project Gutenberg

niedziela, 16 października 2016

Urbaś miele zezorrem #6_4. Jaką rolę w nadchodzącej wojnie wyznaczono Polsce?

-
Jak widać po numerkach przy mieleniu zezorrem, ta część rozmowy odbyła już się tydzień wcześniej. Jednak z powodu powagi spraw, o których rozmawialiśmy miałem pewne opory, by ją opublikować. Stawiamy w niej bardzo poważne pytanie na które Zezorro odpowiada zgodnie z tym, co wywnioskował z wnikliwego obserwowania. Pytanie bowiem brzmi:

Jaką rolę w nadchodzącej wojnie wyznaczono Polsce?

Mam nadzieję, że to o czym tutaj rozmawiamy jest czystą fikcją literacką i niepotrzebną rozmową dwóch facetów o rzeczach, które nigdy się nie wydarzą. Mam też nadzieję, że nasi Przywódcy nie prowadzą takich rozmów. Mam taką nadzieję, bo tak myśląc chociaż przez chwilę czuję się lepiej.

Myślę jednak, że lepiej poważnie potraktować poniższe, niż żyć złudzeniami

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. (Mt: 24,6-8)

Jak widać z powyższego wojny i pogłoski o wojnach staną się "normalką" w Dniach Ostatnich. Nasze rozmowy również nas do tego przygotowują chociaż nie jest to ich celem. Celem jest przyjrzenie się na to co się dzieje chłodnym okiem czyli na spojrzenie w prawdzie i bez znieczulenia w zgodzie z tym, co widzimy.
Nie wszyscy w to wierzą, ale wszyscy widzimy, co się dzieje.
Nie jest to przypadek i nie jest to tylko sprawka złych ludzi, chociaż to ci źli ludzie realizują to, co zostało w tych słowach przepowiedziane.

P.S. Jest już kilka propozycji pytań do następnego mielenia zezorrem za które dziękujemy.

Komentarze i "lajki" wskazane.
Udostępnianie zalecane.
Cytowanie mile widziane.

Subskrybuj kanał na Youtube i bądź pierwszy
Konto na Facebook


mp3: LINK
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut