Go To Project Gutenberg

środa, 24 lipca 2013

Kto jest winny? Ty jesteś

-
Tomek przesyła ważny fragment ks. Natanka. Nie należę do jego zwolenników, słucham wszystkich. Tu znowu trafia w punkt.Boleśnie.

Narzekacie teraz na pana Tuska, spada mu poparcie. No ale przecież głosowaliście [na niego]. To wina nie tego rządu [ale] was wszystkich, którzyście głosowali. Jeśli idzie taka bieda to nie tylko wina naszego rządu ale połowy narodu, które poparło ten rząd. Wina rządu maleje wobec zdrady narodu [i] złego wyboru. Wy byście chcieli mieć czyste [sumienie] i teraz wieszać tylko wszystkie paszkwile na rządzie?

Nie, nie, nie. Popatrz się w lustro na kogo głosowałeś. Ty zdecydowałeś o takim kierunku, ty jesteś winny, że dwa miliony młodych Polaków w przedziale wieku 18-30 wyjechało z Polski. Wczoraj się przyznali nasi rządzący. Gdyby oni byli na ziemi polskiej, to w Polsce byłoby największe bezrobocie w Europie w tym przedziale wieku. Dwa miliony Polaków między osiemnastym a trzydziestym rokiem życia... Polsko, Ciebie już nie ma. Tam ich zniszczą, wrócą jak trupy a tu zostaną same kaleki. Rozumiecie ten mechanizm? Zostanie nas garstka. To jest winny pan Tusk? Nie! Wyście głosowali. Wybraliście taką formę państwa*.


*tekst pochodzi z kazania księdza Natanka z dnia 17-07-2013 od 16 do 18 minuty
http://www.tv-pustelnia.pl/av/2013-07-17_msza_swieta_18.mp3

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut