Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Szczurek! - daj szluga

-
Mam zadanie domowe dla Szczurka. Ma dać popalić tubylcom. I to inaczej, niż wam się wydaje. Szczurek ostatnio się lansuje w Brukseli, udzielając bezcennych rad, jak ratować Ojrosojuz funduszami inwestycyjnymi. Ledwie go Belka, w obecności gangu kelnerów, wstawił na Wzrostowski stolec, Sowizdrzał wystrzelił z tym pomysłem. A pani Makrela właśnie go pochwaliła - jako fundusz inwestycyjny Junckera [tego samego, od podatków przyjacielskich]. Wracaj zatem Szczurek do tubylców i daj popalić.Gazeta Prawna melduje
Sprzedaż legalnych papierosów cały czas spada. Od stycznia do końca września wyniosła 32,8 mld sztuk. Dla porównania przed rokiem było to 36,15 mld sztuk – wynika z danych firmy badawczej Cyber Service.

Puknij w klawisze na tym swoim blekbery i se wylicz:

(32,8-36,15)/36,15*100 PUK

-9,26694329 %

Ile żeś podniósł {nie ty - Wzrostowski!} w tym czasie akcyzę na fajury? No ile?

5 %

Jakie wnioski Szczurek?

Ano wnioski takie, że elastyczność popytowa na twój podatek wynosi ok. -200%. Jeśli podniesiesz w następnym roku akcyzę na fajury o kolejne 5%, sprzedaż spadnie o następne 10% [i twoje wpływy]. Teraz jasne? Jesteś na prawym zboczu krzywej Laffera - Szczurek, daleko, daleko z prawej. Podnieś jeszcze z 20%, a zostaną sami idioci i przemytnicy. Idealne społeczeństwo obywatelskie.
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut