Go To Project Gutenberg

środa, 27 stycznia 2010

Voodoo Science

Afera Klimatyczna związana z Globalnym „Oziębieniem” (choć co niektórym coraz cieplej) nie zakończyła się na kompromitującym upublicznieniu w sieci prywatnej korespondencji członków CRU. Nie dość, że Mr. Pachauri został przewodniczącym komisji badającej okoliczności przecieku w CRU to zlecał im jako prezes IPCC analizy etc. I tak minął miesiąc od zjazdu w Copenhagen gdzie wielu światłych propagatorów tezy, iż to działalność człowieka a dokładniej emisja dwutlenku węgla do atmosfery doprowadza do znacznego ocieplenia klimatu, topnienia lodowców w Himalajach, zmniejszania się pokrywy lodu w kole podbiegunowym, podniesienia poziomu oceanów oraz zmian klimatycznych objawiających się chociażby kataklizmami itd.

W ciągu miesiąca sporo się zmieniło… przyszła zima, nie taka ciepła. W niektórych krajach odnotowuje się ją jako najzimniejszą od 100 lat. Dziadek Mróz nie odwiedził w tym roku tylko Moskali ale i Lachów, Iroli, Szkotów, Brytolii aż przez landy Angeli przez Żabojadów i dotarł do Alvaro, który musiał ubrać kalesony.

W takich warunkach co niektórzy zaczęli pękać. Trzeba przypomnieć, że nie tak dawno mówienie publicznie, o tym że masowe szczepienia przeciwko Świńskiej Grypie są napychaniem kasy korporacji farmaceutycznych a sama pandemia propagandą strachu było nie lada wyczynem zwłaszcza dla salonowców. Obecnie takie opinie możecie przeczytać już w mainstreamie ;]


W zeszłym tygodniu pojawiły się kolejne pęknięcia w fundamentach… tak to jest jak czarodzieje polewają się ciepłą wodą w oczekiwaniu na Globar Warming, powinni naśladować ‘morsów’. Mowa tutaj o Syed Hasnain z Jawaharlal Nehru University w Delhi, który przyznał, że fragment Raportu IPCC 2007

„Glaciers in the Himalaya are receding faster than in any other part of the world and, if the present rate continues, the likelihood of them disappearing by the year 2035 and perhaps sooner is very high if the Earth keeps warming at the current rate.”

Jest oparty no właśnie… na “spekulacji” a dokładnie na przypuszczeniach z artykułu sprzed 8 lat z magazyny New Scientist.

Sam Pachauri stwierdził:

“It was a human error that should not have occurred...”

Rumcajs ma duże wsparcie ale zamiast czuć się cool robi się dosłownie warmer & warmer.

Po lodowcach odpadły Im katastrofy naturalne. Wspominał o nich Obama mówiąc:

"More powerful storms and floods threaten every continent."

Nie On jeden używał takiej logiki. Samuel zwany Ed’em twierdził, że jeśli nie zapanujemy nad Global Warming to powodzie takie jak zeszłym roku w Cumbri mogą się rozpowszechnić.


Bogatym i brodatym niestety halny nie zawiał. Sunday Times poszedł na wymianę z chłopakami z IPCC ratującymi świat od zagłady. W serii artykułów przedstawiono pogrążające Pachauri’ego dowody niekompetencji ( z wykształcenia wszak to inżynier kolejnictwa). Ciosem w plecy są badania Robert’a Muir-Wood’a, który uchodzi za eksperta w dziedzinie katastrof naturalnych. Który konkluduje je:

„We find insufficient evidence to claim a statistical relationship between global temperature increase and catastrophe losses.“

Niestety co dla niektórych nie doszukał się on zależność z ociepleniem klimatu w stopniu dającym jakąś weryfikowalność jednakże nie przeszkadzało to forsować tej tezy w Raporcie IPCC. Sceptycznie wobec chłopaków wypowiedział się recenzent Wood’a – prof. Roger Pielke, wskazując na wybiórczość danych przytaczanych przez Pachauri’s Group. Kolejnym sceptykiem jest prof. Mike Hume, który również nie może się doszukać konkretów. Ten ostatni jest doradcą Rządu Brytyjskiego w sprawie Globalnego Ocieplenia więc sygnał idzie z góry.

Kolejne dni przynoszą nowe symptomy gorączki u Pachauri’ego.


Amazongate to kolejna niespodzianka.

Na czym polega? W ostatnim raporcie IPCC - Fourth Assessment Report a dokładnie w Working Group II w rozdziale 13 poświęconemu Ameryce Południowej możemy przeczytać o zagrożeniu dla lasów tropikalnych Amazonii.

„Up to 40%of theAmazonian forests could react drastically to

even a slight reduction in precipitation; this means that the

tropical vegetation, hydrology and climate system in South

America could change very rapidly to another steady state, not

necessarily producing gradual changes between the current and

the future situation (Rowell and Moore, 2000). It is more

probable that forests will be replaced by ecosystems that have

more resistance to multiple stresses caused by temperature

increase, droughts and fires, such as tropical savannas.”

I nie było by w tym nic nie właściwego gdyby nie źródło. Otóż dane te są wyssane z palca.

Autorami są Andy Rowell i Peter F. Moore (Rowell, A. and P.F. Moore, 2000: Global Review of Forest Fires. WWF/IUCN,Gland, Switzerland, 66 pp. http://www.iucn.org/themes/fcp/publications/files/global_review_forest_fires.pdf.) Dostępny tutaj.

Dyletanctwo choć raczej mataczenie Pachauri’s Group polegało w tym przypadku na:

 1. Użyciu danych, które w ogóle nie opierają się na badaniach specjalistów od problematyki lasów Amazonii (Rowell jest dziennikarzem, wolnym strzelcem – aktywistą zielonych, Moore analitykiem życia politycznego )
  Up to 40% of the Brazilian forest is extremely sensitive to small reductions in the amount of rainfall. In the 1998 dry season, some 270,000 sq. km of forest became vulnerable to fire, due to completely depleted plant-available water stored in the upper five metres of soil. A further 360,000 sq. km of forest had only 250 mm of plant-available soil water left." ww. ‘specjaliści’ również nie bazują na źródłach a na artykule z Nature, 1999, Vo l 398, 8 April, pp505.


 2. Druga niezwykle drażniąca sprawa to fakt wykorzystania pobieżnych danych dotyczących pożarów/wypalania lasów jako argumentu równoważnego w skutkach z Ociepleniem Klimatu. To nie była pomyłka lecz świadoma manipulacja.


Pachauri odczuwa w ostatnich dniach stan silnego napięcia emocjonalnego. Oblały go zimne poty po tym ;) Okazało się, że naciągane prognozy o topnieniu lodowców w Himalajach zwiększyły szansę na Grant w wysokości 310 tys. i 2,5 mln funtów dla The Energy and Resources Institute (TERI), którego dyrektorem generalnym jest Pachauri. I tak pojawił się motyw kasy. Pierwszy grant przyznała Icelanding Foundation za pośrednictwem Cornegie Corporation (fundacje są dość ciekawymi instytucjami). Timesonline zapodaje info jakoby gros (2,5 m) poszło z UE czyli od Ciebie czytelniku ;) Żenujące jest to iż pieniądze przyznano 15 stycznia Anno Domini 2010 .

Czyli tuż przed całą aferą.

Było to spory dopływ kasy dla TERI (Pachauri?). W Indiach nie odbyło się to bez echa.

Wzywano Rumcajsa do ustąpienia z urzędu. Natychmiast propaganda podchwyciła temat w telewizji NDTV. Całość możecie zobaczyć pod adresem LibertyNewsCentral, polecam również komeraż na stronie, wart uwagi, gdyż czarodzieje odprawiają Voodoo Science.

Telegraph.co.uk mówi "Give us science we can trust", ja się pod tym podpisuje.© zezorro'10 dodajdo.com

11 komentarzy:

 1. "Brudna" nauka - Ludzie palą - ludzie umierają na raka - przez ponad 50 lat nie było dla skorumpowanych naukowców i urzędników związku pomiędzy jednym a drugim. Ludzie jedzą zmienioną genetycznie kukurydzę, czy soję - ludzie dostają zmiany hormonalne - nie ma dla nich związku. Ludzie mieszkają w budynkach zabezpieczonym azbestem i umierają na raka płuc-nie było dziesiątki lat ani informacji ani decyzji wstrzymujących wykorzystanie azbestu w budownictwie. Ludzie używają telefonów komórkowych i innych gadżetów łączności mikrofalowej i doznają narażeń związanych z przebywaniem w polach EM negatywnie oddziałujących na organizm - dla tych nieodpowiedzialnych naukowców nie ma związku. Jest to przystosowanie rezultatów naukowych do wymogów marketingu- Junk-Science- Brudna Nauka. Są rozpowszechniane tylko te wyniki, które akceptuje korporacja telefonii komórkowej, korporacja firm farmaceutycznych czy też badaczy ocieplenia, a nie świat prawdziwej nauki.

  OdpowiedzUsuń
 2. dalszy ciąg "złych" wiadomosci:
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7060997,Recesja_przyniosla_bezprecedensowy_spadek_emisji_gazow.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Climate change we can believe in!
  Jes łi ken.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałem opinię, że ocieplenie klimatu wiąże się ze zmniejszeniem różnicy temperatur między równikiem a kołem polarnym, a na tej różnicy bazuje gwałtowność wielu zjawisk pogodowych - powinno być więc odwrotnie. Cieplej - spokojniej. Na ile jest to prawda nie potrafię zawyrokować, ale zawsze podejrzana wydawała mi się arogancka pewność z jaką antyociepleniowcy prorokują katastrofalne wizje ocieplenia. Ileż to razy w TV leciały obrazki przedstawiające kataklizmy, a lektor oznajmiał, że wraz z ociepleniem...bla, bla. Szczytem arogancji propagandy był pewien program popularnonaukowy (nie pamiętam tytułu), gdzie autorzy pozwolili sobie na totalny odjazd i z ocieplenia wywnioskowali zagładę cywilizacji. Oczywiście samo ocieplenie to za mało, ale dopowiedzieli sobie, że to pociągnie wędrówki ludów, wojny, terroryzm i niepokoje społeczne. Taki bełkot zapodaje mainstream, a tymczasem internetowa policja myśli napada na dysydentów i jako "komentatorzy" oraz "blogerzy" rozlicza ich z rzekomego braku racjonalizmu :D. No bo jak na przykład potraktować "blogera", który nie zauważał wykreowanej histerii na N1H1, ale cały swój wysiłek skupił na walce z "ciemnotą", której nie podoba się rtęć, nie podoba się skwalen, nie podoba się przymus iniekcji?
  Btw, to pewien farbowany racjonalista wyśmiewał antyszczepionkowców za to, że jacyś z nich wg. niego polecali spożywanie skwalenu, a teraz im się swkalen nie podoba w szczepionce, a więc niech się zdecydują. Idiota niech sobie np. mleko wstrzyknie do żyły, to zobaczy jaka jest różnica między jedną furtką a drugą. Taki jest poziom umysłowy farbowanych racjonalistów. Ich balony są wielkie dopóki nie trafią na igłę. Byle nie dać się zapeszyć, wpędzić w kompleksy, bo oni na tym żerują. to są spece od udawania mądrzejszych niż są w rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Specjalistów od robienia nam wody z mózgu olewamy zgodnie z kierunkiem wiatru. Czasooptymalnie.
  Napisałbyś coś ciekawego. Tusku się aż prosi o cenzurę obywatelską. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Zwracam uwagę, że znaczna część "zwykłych ludzi" nadal wierzy w groźbę globalnego ocieplenia. Sam spotkałem kilku z nich. Oopierają się na opiniach naukowców cytowanych w mediach i nie zawracają sobie głowy analizą problemu.

  OdpowiedzUsuń
 7. O 4 kwartał w stanach wzrost 5,7% ależ piękny wynik najlepszy kwartał od 6 lat !! ;)))

  Ciekawe co teraz zrobi Benio, wypadałoby jakoś może stopy podnieść skoro już jest tak pięknie i dobrze i może przestac drukować zielone albo nawet o zgrozo jakoś płynność ograniczyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. O to jest też dobre
  "Paulson Says Russia Urged China to Dump Fannie, Freddie Bonds"

  http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601095&sid=afbSjYv3v814

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak byście byli roślinką jak ja to inaczej byście pisali .Jesteście producentami toksycznych odpadów i dwutlenku węgla.:)
  http://www.youtube.com/watch?v=7xXD9ij4ntE

  OdpowiedzUsuń
 10. a Pawlakko z Moskwy z dobrymi nowinami wrócił

  o niedawnym samobójstwie cicho sza.

  OdpowiedzUsuń

Możesz użyć tagów HTML: b, i, a (i pewnie innych)
działanie: pogrubienie kursywa anchor np. link
ostatnia uwaga: moderator może zmienić/usunąć treści które uzna za niestosowne, bo moderator ma rację ;)

muut