Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Szyfrowanie? Możesz sobie wsadzić

-
Łamiemy wszystkie szyfry. Po prostu. Niemożliwe? Ale prawdziwe watsonie, prawdziwe. Nie ma bezpiecznych szyfrów ze znanym algorytmem, bowiem każdy znany mechanizm szyfrowania jest dziś automatycznie rozkodowywany. Taka jest praktyka, bardzo mi przykro. Jeśli chcesz coś schować, musisz stosować nieznany, prywatny mechanizm [algorytm] szyfrowania.

Oto wywiad z prof. matematyki i astronomii Jamesem McCanneyem, który opublikował metodę wyznaczania dowolnie wielkich liczb pierwszych. Nazywa się to faktoryzacja i jest podstawowym krokiem wszystkich szyfrów. Krótko mówiąc, jeśli można sfaktoryzować dowolnie długi tekst [zaszyfrowany], to można ipso facto go rozkodować. McCanney to niedawno opublikował i wykazał, jak liczby pierwsze się rozkładają i jak je wyznaczać, czyli - innymi słowy - włożył wszystkie znane metody szyfrowania do śmietnika, bowiem pokazał, jak je skutecznie i natychmiastowo - z matematyczną precyzją - rozwiązywać.

McCanney mówiąc językiem matematyki rozwiązał bardzo stary matematyczny problem, z pierwszej dziesiątki zagadek nauki, mianowicie problemat liczb pierwszych. Rozwalone! Szyfrowanie kaput, Wielki Brat widzi wszystko. Przykre, ale prawdziwe. Prace profesora można znaleźć m.in. tu: pleyades. Przy okazji, zauważ jak geniusze potrafią być sympatyczni i skromni. McCanney jest poza tym zezowaty, bo jest klasycznym "oszołomem", wierzącym we wszystkie większe "teorie spiskowe". Tak się bowiem składa, że życie to zwyczajna, spiskowa praktyka, ale żeby to wiedzieć, trza trochę gruntownie postudiować. Teraz jak ci ktoś zaserwuje "teorią spiskową", powiesz mu żeby spadał na drzewo, bo to obciach przyznawać się, że jest się niedoinformowanym idiotą.


Wywiad z sieci Genesis Communications, polecam.
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut