Go To Project Gutenberg

środa, 12 lutego 2014

I ty zostaniesz Cypryjczykiem 3

-
W serwisie humorystycznym pojawiło się doniesienie, że rudy przekazał forsę zrabowaną w OFE na Cypr. Najwyraźniej brzmi pawdopodobnie, bo całkiem niegłupi ludzie dali się nabrać.

Źródło żartu jest tu
http://aszdziennik.wordpress.com/2014/02/03/zus-wytransferowal-150-mld-zl-z-ofe-na-rachunek-na-cyprze-tak-uniknie-podatku-belki/ i jest to kalka amerykańskiego serwisu The Onion, który istotnie ma super humor.

A poważnie z OFE złodziejstwo jest całkiem proste - WYPAROWAŁO 153 mld złotych emerytów, w tym 19 mld PROWIZJI dla 'funduszy emerytalnych' [czyli paserów].

Te pieniądze nie zostały nigdzie wytransferowane, tylko ordynarnie ZLIKWIDOWANE [jakby się nie mogło komuś pomieścić w głowie], wedle ustawy 'umorzone'. Emeryci płacili składki, za te składki fundusze kupowały obligacje, a teraz te obligacje zostały 'umorzone', czyli ZNIKNĘŁY.

BYŁO I NIE MA, jak w ruskim cyrku. Na tym polega złodziejstwo rudego olsena i Wzrostowskiego mgr geografii - że zachędożył emerytom 150 mld, czyli 30 mld baksów.

A teraz NAJTRUDNIEJSZE i naprawdę trudne do zaakceptowania. Tych 'pieniędzy' na rachunkach emerytalnych nigdy nie było, bo zakupione obligacje były nieustannie rolowane i służyły WYŁĄCZNIE jako wygodny WEHIKUŁ do hurtowego zadłużania państwa. Żadne pieniadze nie wyjechały z Polski. OKRADZIONO emerytów na 150 mld, a i tak BĘDĄ MUSIELI z wnukami SPŁACIĆ odsetki od długu, zakontraktowanego PRZY POMOCY 'systemu emerytalnego', który niniejszym został ROZPIEPRZONY, bo nie można go ciągnąć dalej. Oficjalny dług państwa to ponad TYSIĄC MILIARDÓW, a realnie co najmniej dwa razy tyle, być może nawet trzy razy. TEN POZIOM ZADŁUŻENIA JEST NIESPŁACALNY.

To było oczywiste już przed kilku laty i jest tym bardziej dzisiaj. Polska została świadomie wpędzona w pułapkę zadłużenia.

A bajka o Cyprze jest może zabawna, ale NIE ODDAJE grozy sytuacji. ZERO emerytur, a REALNY DŁUG W BILIONACH trzeba płacić. Tu jest schowana tajemnica. Wzrostowski mgr geografii jest SYNDYKIEM nadwiślańskiego terytorium etnograficznego. Właśnie ZLIKWIDOWAŁ jeden z funduszy UPADŁEGO. Nie potrzebuje do tego żadnego Cypru, bo Cypr jest już nad Wisłą, o czym zawiadamiałem swoich czytelników zawczasu.

Pobudka! Wyjrzyj przez okno. Jesteś na Cyprze. Nie wierzysz? To znaczy nie rozumiesz podstaw ekonomii politycznej. To przykre, ale niemniej prawdziwe.

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut