Go To Project Gutenberg

sobota, 12 stycznia 2013

Aaron Russo: Od wolności do faszyzmu

-
- Czy wiesz drogi Watsonie, że podatek dochodowy jest nielegalny?
- Niemożliwe, drogi Holmesie, przecież za niepłacenie wsadzają do więzienia!
- Zgadza się, wsadzają - bo kto dobrowolnie będzie płacił nielegalny haracz? Zresztą, czy wiesz, że nasi kuzynowie zza wielkiej wody założyli urząd do ściągania tego nielegalnego podatku zaraz po tym, jak stworzyli całkiem prywatny bank centralny? To fakt.
- Holmesie, wierzę ci na słowo, mnie to się nie mieści w głowie, państwowy racket.
- Nie musisz mi wierzyć, sprawdź fakty. To podstawowa zasada dedukcji. Fakty nie kłamią. Kłamią świadkowie, zawsze i wszędzie - i prawie wszyscy do tego. Jedyny sposób na te ich kłamstwa, to konfrontacja. Teraz już wiesz, dlaczego nie lubię spraw opierających się wyłącznie na zeznaniach. Cała praca w takich sprawach polega na przekopaniu góry kłamstw. To jak załadunek gnoju ze stajni. Ale jest dobra, demokratyczna strona pracy ze świadkami.
- Jaka, pozwól zapytać - skoro już wiemy, że i tak śmierdzi?
- Taka, drogi Watsonie, że - zgodnie z obserwacją, że wszyscy kłamią (lub prawie wszyscy) - z zasady nie wolno wierzyć nikomu. To podstawowa zasada demokracji, drogi Watsonie. Wszyscy są równi wobec logiki.

Zezowaty potwierdza. IRS [amer. skarbówka] oraz FED [amer. bank centralny] obchodzą w tym roku stulecie istnienia. Obie są niekonstytucyjne, a podatek dochodowy nie ma nawet przepisów wykonawczych w Stanach, bo jest nielegalny. Za propagowanie tej wiedzy wielu obstrukcjonistów podatkowych ląduje w więzieniach, ostatnio biegła z IRS, która wydała o tym książkę. Ty nie musisz studiować ustaw, ale możesz obejrzeć film z materiałów śp. Aarona Russo, producenta m.in. Nieoczekiwanej zamiany miejsc oraz innych filmów, Żyda bliskiego zezowatemu sercu za sprawą pamiętnego wywiadu (szukajcie, a znajdziecie). W filmie występują bardzo ciekawe postaci, wśród nich więzień podatkowy Schiff senior (za odmowę płacenia podatku dochodowego), ojciec Petera Schiffa, właściciela dużego funduszu inwestującego w złoto, zezowaty doda - z tych Schiffów, choć obaj unikają tematu (boją się teorii spiskowych). Znaczy sami eskimosi.

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut