Go To Project Gutenberg

wtorek, 15 stycznia 2013

Wielki brat? Nie znam. No to poznaj

-
Oto wykład wprowadzający dewelopera pakietu anonimizera TOR (polecam), Jacoba Appelbauma, na ostatnim Chaos Computer Club w Hamburgu (ostatnie dni grudnia).

Wielki Brat jest faktem, centrum obróbki danych programu Stellar Wind, budowane kosztem 20 mld dolarów, a o którym wysokiej rangi oficer wywiadu i analityk, obecnie emerytowany William Binney stwierdza, że będzie on mógł pomieścić wszystkie transmisje globu (tak jest! wszystkie) z następnych 100 lat, jest faktem. Faktem jest też, że masowa inwigilacja obywateli (każdego indywidualnie) bez zgody sądu jest zabroniona, jednak Binney przedstawia dziesiątki dowodów na masowe łamanie tych przepisów od ponad dziesięciu lat. Jest faktem też, że na ostatnie interpelacje w Kongresie na temat skali inwigilacji obywateli (na przykład liczbę podsłuchów) minister bezpieczeństwa odmówiła odpowiedzi, wskazując, że odpowiedź na to pytanie stanowi zagrożenie dla tajnych zadań wykonywanych przez jej agencję.

Jakie z tego wnioski? Oczywiste, drogi watsonie, Wielki Brat podsłuchuje i nagrywa dziś wszystko, do czego ma dostęp, a jutro będzie robił to jeszcze sprawniej, bowiem zdobędzie dostęp do całej informacji świata. Dosłownie. Mówi to wysokiej klasy programista, a potwierdzają setki innych, w tym i zezowaty, ale on zawsze zaleca sprawdzanie wszystkiego, łącznie z jego tekstami. Wielki Brat już to robi. Teoria spiskowa? Nawet nie wiesz, co to może być, bo ci się to w głowie nie mieści, drogi watsonie. Twoje wyobrażenie o teoriach spiskowych ma się tak do matrixa, jak ignorancja do encyklopedii.


© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut