Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Czy Bitcoin jest prawdziwą monetą?

-
Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy bitcoin jest prawdziwy, to zezowaty może tylko pocieszyć: nie jesteś osamotniona/y w tym uczuciu.

Syntetyczna moneta jest całkowicie wirtualna, to znaczy nie tylko oderwana od fizycznej reprezentacji [do wirtualizacji już się przyzwyczailiśmy - bądź właściwiej zostaliśmy przyzwyczajeni - przez elektroniczne przelewy], czyli że można ją "drukować" całkowicie bez ograniczeń i dosłownie bez kosztów, zatem jest to pieniądz fiat sensu stricte. Jest ponadto tworzona w sposób zdecentralizowany. Jest to istotne ograniczenie moralne zdecetralizowanej monety, bowiem dotychczas wszystkie funkcjonalne monety były scentralizowane, to znaczy ich kreacja, bicie pieniądza, leżało w ściśle oznaczonych i nadzorowanych rękach. Bitcoin zerwał z tą tradycją i próba wygląda na udaną, na co wskazuje praktyka systematycznie rosnących realnych obrotów handlowych w internecie, dokonywanych tą monetą. Jest to zdaniem zezowatego bardzo istotny krok w bankowości, bowiem po raz pierwszy udało się stworzyć całkowicie wirtualny pieniądz, oderwany zupełnie od fizycznej reprezentacji, a jednak funkcjonalny, wypełniający wszystkie funkcje pieniądza.

Sceptyk powie, że jednak nie wszystkie, bowiem nie ma rynku oszczędnościowo-kredytowego w tej walucie. Tu zezowaty powie: mylisz się watsonie.

Otrzymałem takiego maila

*** *** ***
Hi there,

I recently found an awesome opportunities online for your bitcoin.

It's www.******.com, they offer 1.5% return on your deposit plus 5% on if you refer a friend.

Please join under me and i will give you my bonus back on your first deposit !

my ref link is: www.******.com/?bobi

Tell you friend !

Bob
*** *** ***

No i co watsonie? Zdecentralizowany, globalny, całkowicie wirtualny rynek kredytowy w nowej walucie już działa. Nie wiedziałeś? Teraz już wiesz. I to jest bardzo ważna wiadomość, wbrew pozorom. Bitcoin jest nową monetą fiat, którą można handlować na procent.


© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut