Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 7 stycznia 2013

New World Order CTKJ

-
- Sherlocku, czy ty jesteś praktykiem, czy teoretykiem?
- Jestem praktykiem, tworzącym teorie, drogi Watsonie. Rozwinąłem na przykład teorię dedukcji i znakomicie nam służy, jak zauważyłeś. Jest zakotwiczona jednak w obserwacji i służy praktycznym celom, będę ją więc nadal doskonalił, aby pasowała do rzeczywistości. W ścisłym sensie można nawet powiedzieć, że teoria nie istnieje, bo ciągle się zmienia. Istnieje tylko obserwowalna rzeczywistość.
- Obawiam się Sherlocku, że nie całkiem nadążam, więc zapytam wprost: czy my zajmujemy się spiskami?
- Jak najbardziej drogi Watsonie. Spiski to nasz chleb powszedni oraz nieustające źródło dochodu, zwłaszcza spiski kryminalne.
- Czyli można powiedzieć, że jesteś Sherlocku praktykiem i teoretykiem spisków, prawda?
- Jak najbardziej można tak powiedzieć, jestem specem od spisków, drogi Watsonie.
- Czyli jesteś największym znanym mi autorytetem od teorii spiskowych. Co to jest właściwie, teoria spiskowa?
- Drogi Watsonie, teoria spiskowa to jest oksymoron dla debili, który ma ci zaciemnić istotę sprawy. Nie znam żadnej teorii spiskowej, czyli teorii objaśniającej spiski, ich genezę, przebieg, logikę, choć zajmuję się tym od lat. Chciałbym stworzyć taką teorię, byłaby bardzo użyteczna, jednak doświadczenie uczy, że jest to niemożliwe, za dużo zmiennych. Innymi słowy spiski istnieją i są sprawą powszednią, ale żadnej teorii spiskowej nie ma, podobnie jak nie ma pancernej brzozy i dziewicy ladacznicy, bo być nie może. Są natomiast teorie prawidłowe i nieprawidłowe oraz dobrzy i źli detektywi. Po drugiej stronie są mniej lub bardziej sprytni spiskowcy.

Co to jest New World Order? Według źródła prezydenckiego (wikipedia) jest to (teoria spiskowa). Według źródeł zezowatego jest to bardzo już stary termin geopolityczny, pochodzący z lat '60 ub. wieku, oznaczający nowy, scentralizowany, socjalistyczny porządek globalny, utworzony w gronie londyńskiego Round Table (Chatham House), którego amerykańska gałąź Council on Foreign Relations jest nieoficjalnym nadzorcą amerykańskiego Departamentu Stanu. Poniżej streszczenie najbardziej znanego publicznego artykułu, lansującego pojęcie z roku 1974, o którym to wspomina podczas swego wykładu z poprzedniego artykułu (Bankierzy uwielbiają socjalizm) prof. Sutton. Według tych miarodajnych źródeł Bush i jego gang, podobnie jak Clintonowie są de facto socjalistami, w odcieniu brunatnym. Czas się z tym zmierzyć, bo to nie jest teoria spiskowa (oksymoron), nawet nie jest to teoria, to jest fakt. NWO jest rzeczywiste i 50 lat to chyba dość czasu, aby to pojąć.


The Hard Road to World Order - For a New World Economic Order -
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut