Go To Project Gutenberg

środa, 25 listopada 2009

Rozwolnienie dolara 20: dziękczynnieAmigos zza wody mają jutro doroczne święto indyka i będą go obchodzić w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Roczne maksimum na sp500 oraz minimum na lolarze. To jest polityka silnego dolara według Turbo Tax (R) Tymona.

Nie jest to zaskoczeniem, bowiem oczekiwałem wybicia dołem z listopadowej chorągiewki na dolarze, wziąwszy pod uwagę słabe odbicie na magicznej granicy. Według tego właśnie odbicia oczekuję dalszego, systematycznego szmacenia lolara. Co więcej, korekta na NYSE, a taka przecież musi przyjść, nie powinna tego procesu (długodafalowego i świadomego) mocno zakłócić. Do czasu, kiedy pojawi się poważne zakłócenie płynności, w rodzaju zdetonowania Lehmana. Wówczas jazda będzie po całości, chlastanie po gardziołkach, zwijanie carry-trade, deflacja monstrum. O ile oczekujesz, że coś takiego jest w planach, obejrzyj kalendarz i wybierz przypuszczalną datę, bowiem scenariusz jest całkiem realistyczny.

Na polską nutę chciałbym przypomnieć pogarszające się wyniki złotego, które coraz bardziej napinają sprężynę eurpln. Awaryjne odbicie dolara oczywiście pogrąży złotego i obecne sztuczne podbijanie za pożyczone eurasy na niewiele się zda. Warto o tym pamiętać.Mamy zatem skuteczne przebicie barierki, tym razem zdaje się - sądząc po zdecydowaniu - nie jest to podpucha. Następny etap - najciekawszy - dochodzenie do .625. Przypominam że jest to strefa turbulencji i od zachowania w tej strefie uzależniam dalsze rokowania co do pobicia absolutnego miniumum sprzed Lehmana. O ile uważam, iż pogrążanie dolara sprzed roku (wymuszone, spekulacyjne sterowane swapami procentowymi jeepa) wywołało kryzys, to dziś jest już inny krajobraz i barierę wybuchu można przejść gładko. Dolar jest miękki i jest to możliwe. Pytanie, czy taki jest scenariusz.

Na koniec - w ramach oszczędności - zdjęcie dwojga ulubionych ministrów zezowatego - w jednym. Dług rośnie, na czymś trzeba oszczędzać. A poza tym są też unijne parytety.Jakby były wątpliwości, po co to dubeltowe zdjęcie najlepszej ekipy na planecie, dla niedomyślnych: dwa lata u steru, dubeltowa twarz ;)

Wesołego indyczego jajka! Muchas gracias americano polacco grando brodello no tengo dinero.

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut