Go To Project Gutenberg

środa, 17 września 2014

Co tam panie na Majdanie #102: niebawem wznowienie walk na wschodzie

-
Już dzień po wstąpieniu do Unii i jednoczesnym ogłoszeniu częściowej autonomii dla zbuntowanych regionów, co zostało przyjęte w Doniecku i Ługańsku pogardliwym wzruszeniem ramion, Kijów szykuje się do ponownej ofensywy.


Jest to w pełni logiczne, gdyż w polityce zawsze występuje para: kij z marchewką, dobry i zły glina, wariant optymistyczny i pesymistyczny, władcy much patrzą na nas dualnie. Skoro wczoraj czekoladowy prezydent Patroszenko wyciągnął ku swym przeciwnikom rękę do zgody [jakkolwiek by to nie było wymuszone prozaiczną okolicznością, że nie zdołał ich pokonać, a przeciwnie - jego armia dostała bolesne bęcki], to musi wiarygodność swej propozycji podbudować siłą.

Oto dziś w drodze na front kolumna wyrzutni rakiet Smiercz, najpotężniejszych rakiet taktycznych, a zasięgu 90 km, przeznaczonych do niszczenia centrów dowodzenia i koncentracji broni pancernej [jedna rakieta anihiluje batalion czołgów].Niestety, według mojej oceny, zarówno propozycja pokojowa autonomii dla wschodu jest stanowczo spóźniona, jak i jej wiarygodność w oczach buntowników wręcz zerowa. Najpierw trzeba było panie prezydencie pertraktować, a dopiero potem bombardować, a nie na odwrót. A skoro żeś pan zaczął od bombardowania, to masz pan teraz placek - ruskie nie ustapią. Musisz ich pan najwyraźniej zbombardować CAŁKIEM NA ŚMIERĆ. Wygląda na to, że innego rozwiązania nie ma, sądząc z wyciągniętych zabawek. To źle wróży zarówno mieszkańcom, których zginą kolejne tysiące, ale także domom, drogom, mostom i fabrykom.

Podobno Shellowi i Exxonowi jest obojętne, jak wielkie zniszczenia są na powierzchni, bo oni wiercą głęboko pod ziemią... Nawet lepiej, jak ludność tubylcza jest spacyfikowana i wystraszona, bo wówczas nie protestuje i wiercenia gazu łupkowego idą gładko... Ciekawe, czy gdzieś potentaci wiercą w bezpośredniej strefie walk? Ja o takich nie słyszałem, ale może to nowa moda na ten sezon.

Jedno nie ulega moim zdaniem wątpliwości: kruchy rozejm [chrupkie pieremyrie to się tu nazywa] niebawem się skończy.

Szczegóły techniczne pokojowych rakiet dla separatystów >KLIK<
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut