Go To Project Gutenberg

środa, 30 września 2009

Wanted and desiredEmmanuelle Seigner, pamiętna choćby z filmu Frantic, odwiedziła swego męża w areszcie deportacyjnym w Zurichu. Perypetii policyjnych Harrisona Forda doświadcza Polański teraz osobiście od szwajcarskich federalnych psów gończych, nasłanych przez Berno na oficjalną prośbę ministerstwa sprawiedliwości z Waszyngtonu. Polańskiego zdjęto na lotnisku w Zurichu w przeddzień gali na jego cześć, gdzie miał odebrać nagrodę za całokształt twórczości.

Frantic sur CineMovies.fr
CineMovies.fr

Polański ma na swym koncie list gończy za gwałt na nieletniej z roku 1977, na imprezie w willi Jacka Nicholsona.

Vol au-dessus d'un nid de coucou sur CineMovies.fr
CineMovies.fr

Jednego Polańskiemu nie można zaprzeczyć: kolorowego życiorysu i absolutnie barwnej twórczości. Nie można mu także zaprzeczyć nieodpartego upodobania do pięknych i fascynujących kobiet (które zazwyczaj przewyższały go wzrostem - to uwaga oczywiście zezowatego!) Jest w jego życiu ciekawy rys, który spina całą historię, godną dwóch Franticów i trzech Lotów nad kukułczym gniazdem.

Kilka lat wcześniej, w rok po premierze kultowego filmu Polańskiego Dziecko Rosemary, będącego zenitem jego twórczości

Rosemary's Baby sur CineMovies.fr
CineMovies.fr

w okrutnej satanistycznej jatce ginie w domu w Bel Air z rąk Charlesa Mansona jego żona, będąca w ósmym miesiącu ciąży, Sharon Tate, wraz z trójką przyjaciół.Wanted Roman Polański siedzi teraz w szwajcarskim kiciu, ponieważ - jak niedwuznacznie sugeruje niemiecki Ter Tagespiegel - Berno uległo politycznemu naciskowi Waszyngtonu, który może wywierać skuteczny wpływ na Szwajcarów od czasu ich uległości w sprawie UBS i tajemnicy bankowej.

O zbieżności, czy przypadkowości terminu aresztowania nie może być mowy. Polański został aresztowany niemal na schodach prowadzących na bankiet, aby go upokorzyć. Warto pamiętać, że obecnie stale mieszka w Szwajcarii, gdzie ma w Gstaad dom i odnaleźć go tam i ująć można go było praktycznie w dowolnej chwili.
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut