Go To Project Gutenberg

wtorek, 19 maja 2009

Curacao na gazowcu

Zezowaty ma dla was dwie wiadomości. Obydwie znacie, ale spójrzcie na nie zezowatym okiem. Pierwsza jest bardzo dobra. Stocznia Gdynia będzie robić gazowce i tankowce, w czym Polacy nb. są mistrzami (a można na tym dobrze zarobić). Co prawda zarobią spawacze i konstruktorzy, a nie przemysł stoczniowy, ale to już detal. Ważne i to naprawdę super ważne, że stocznia będzie pracować i robić to, co potrafi, budować dobre, poszukiwane i potrzebne statki.

Druga wiadomość niestety już dobra nie jest. Dym wokół nabywcy zlikwidowanej na polecenie Brukseli stoczni nie jest przypadkowy. Otóż jest nią tajemnicza spółka zarejestrowana w raju podatkowym na Antylach Holenderskich, United International Trust N.V. która znana jest z tego, że prowadzi wirtualnego pokera. Co ma poker do stoczni? Barwnych znajomych. Tak się składa, że całe barwne towarzystwo przeplata się w różnych konfiguracjach w przedziwnych spółkach konsultingowych, doradczych, handlowych, usługowych, komputerowych... rozsianych po rajach podatkowych w dawnych koloniach holenderskich, a łączy ich wspólna holenderska bankowość pod unifikującą marką Fortis.

Jedna z firm z wianuszka powiązań siedzi sobie na holenderskim Curacao na przykład. Wszyscy wiedzą przecież, że Holendrzy lubią pływać, więc nic dziwnego, że robią statki. Holendrzy też lubią sobie zagrać w pokerka i pociągnąć cygarko pod - dajmy na to - curacao. Co w tym dziwnego, że będą robić tankowce?

O United International Trust N.V. wiadomo - poza pokerem może - niewiele, natomiast wiadomo, że jego matką jest Sapiens International Corporation NV, należąca do holdingu zarządzanego przez wysokich rangą oficerów Mossadu. Kolorowo.

Tu jeszcze dodatkowe didaskalia. Powiązanie Sapiens, które podniosło się wrzawą w internecie ma całkowite potwierdzenie w dokumentach, do których można trafić m.in. poprzez linkowane materiały. Nie ma znaczenia fakt, iż teoretycznie właściciel ITU jest nieznany, bowiem całym majątkiem zarządza kolorowy pan Elias. Co więcej, Elias - za pośrednictwem ITU właśnie - zarządza całą plejadą spółek holenderskich oraz amerykańskich. W skrócie ujmując jest to wydmuszka, przez którą przepływa cała działalność operacyjna firm, którym Elias "świadczy usługi zarządcze", umożliwiając pozostawienie zysku w raju podatkowym. W języku fachowym jest to tzw. szlak antylski (w odróżnieniu od np. karaibskiego - tu rządzi Stanford). Najbardziej niepokojące jest to, iż faktycznie ITU jest powiązana z Mossadem (i pewnie ich dzieckiem), bowiem grupa firm przez nich zarządzana daje Eliasowi zlecenia na pranie, co jednoznacznie wskazuje iż mają nad nim kontrolę. W praktyce oznacza to, że są faktycznym właścicielem ITU. To potwierdzałoby niestety w całości sensacyjne doniesienia z netu.

Uzupełnienie
Skoro odezwał się człowiek z Amsterdamu, jakobym rozsiewał niesprawdzone plotki nieuków, oto bliższy ogląd spółeczki United International Trust N.V.
Spółka została powołana do sprawowania zarządu zastępczego oraz innych usług biznesowych (krótko transfer zysku i ściemnianie podatkowe przez raj na Antylach) dla grupy firm Aurelia Energy N.V., Bluewater Holding B.V. oraz Bluewater Energy Services B.V. Te holenderskie podmioty budują m.in. tankowce - pan Hugo Heerema. Stąd uzasadnione przypuszczenie, że Heerema będzie budował gazowce.

Najciekawsze jest to, że spółka UIT sprawuje zarząd zastępczy (wypełnia dokumenty i pobiera za to opłaty) jako podmiot zagraniczny wobec wymienionej grupy spółek. Za swoje błędy także odpowiada jako podmiot zagraniczny wobec holenderskich spółek.
Zarząd egzotycznej spółki z raju podatkowego UIT jest dwuosobowy. Sprawuje go pan Gregory E. Elias, prezes, oraz pani V.M.G. Haseth-Portillo jako prokurent.

Smaku sprawie dodaje fakt, że pan Gregory Elias jest publicznie znany w Holandii jako szef tzw. szlaku antylskiego, czyli pralni pieniędzy, której działanie opisał swego czasu dziennik Volkskrant. Z tego szlaku skorzystał m.in. ojciec znanej tenisistki Peter Graaf, za co został skazany. Okazuje się, że akurat tych pieniędzy Elias nie wyprał, ale inne ustalenia dziennikarzy są poprawne i pozew został oddalony.

Według Securities and Exchange Commision pan prezes Elias jest związany biznesowo z następującymi spółkami:
- Adva International Inc [ formerly Advanced Medical Products Inc ]
- Apollo International of Delaware Inc
- Aurelia Energy NV
- Corona Investments Corp
- Dreamweavers NV
- Nicholas Fund NV
- Sapiens International Corp NV
- American Dream Entertainment Inc [ formerly Federal Affordable Housing Corp ]
- Cardiac Pathways Corp
- First City Liquidating Trust

Jednym słowem pan prezes Elias, zarządzający pralnią na Antylach holenderskich, świadczy też usługi w Stanach m.in. dla Sapiens International. To są dowody na nieuctwo, czy powiązania, ocenić jest łatwo/trudno w zależności od poziomu nieuctwa.

Najobszerniejszy artykuł branżowy.
Zarząd Sapiens Int'l
Zarząd United Iternational Trust
Wyrok w sprawie G.E.Elias kontra gazeta Volkskrant
Powiązania biznesowe G.E.Eliasa w USA wg SEC
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut