Go To Project Gutenberg

wtorek, 19 maja 2009

Niewidzialna opcja rynku

W nawiązaniu do niewidzialnej ręki Stiglitza niewidzialna opcja rynku, dzięki nieocenionemu Zero Hedge.Coś dziwnego działo się w ostatnich dwu miesiącach. Doreen pewnie możesz to potwierdzić (jego szefowa-ZZ) - rynek wspierała potężna siła, operująca na futuresach. Ja codziennie śledzę futuresy, każdy ich ruch, a w ciągu ostatnich kilku tygodni ogromne zlecenia przyszły w kilku momentach, kiedy rynek znajdował się na krawędzi załamania i odbijał się do góry. Wystąpiło to pod koniec dnia - przed tygodniem w piątek, za 7 czwarta, prawie 100,000 S&P futures, za 5 czwarta do czwartej (zamknięcie), kolejne 100,000 kontraktów, które podniosły INDU od spadku o 18p. do wzrostu 44-50p. na przestrzeni siedmiu minut. Potrzeba ok. 10-20 mld do poruszenia rynku w taki sposób. Kto dysponuje takim kapitałem, żeby tak huśtać rynkiem?

Mało tego, rynek wzrastał w czasie niepokoju o testy obciążeniowe banków i podniósł wyceny banków do góry oraz ceny wtórnych emisji - one właśnie emitują akcje - sprzedawały je pod tę hossę. To była podręcznikowa manipulacja rynkiem - w chwili, kiedy emitowano akcje…
i w tym momencie starszy pan mu - według dobrze u nas sprawdzonych wzorców - bezceremonialnie przerwał. Nie musiał.

A co zezowaty mówił - PPT w działaniu

Nawet powiedziałbym, że zaprawdę słuszne to i sprawiedliwe, tylko po cholerę robić z tego taką tajemnicę. Słoń jest niewidzialny, a król ma nowe szaty. Słoń zajmuje cały salon, ale wszyscy go obchodzą tak szerokim łukiem, że kręcą się w kółko, nowe szaty króla są za to tak piękne, że brakuje nowych słów na ich opis, więc wszyscy biegają w kółko ze wzrokiem w podłogę. Boją się odezwać, albo podnieść wzrok, żeby nie parsknąć śmiechem. Jak powiedział Kobuszewski w niezapomnianym kabarecie (jest tu gdzieś na stronie)
A teraz jak się któryś zacznie śmiać, ten dostanie w ryj...
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut