Go To Project Gutenberg

wtorek, 5 sierpnia 2014

Co tam panie na Majdanie #77: Laszko lansuje się na fejsie

-
Tęczowo barwny deputowany Laszko gościł tu już parokrotnie, a tym razem występuje w charakterze podejrzanego o zdradę tajemnic wojskowych. O to właśnie otwartym tekstem oskarżył go zastępca gubernatora Dniepropietrowska Igora Kołomojskiego Fiłatow, oburzony występami Laszki na fejsbuku, w których ten ujawnił przygotowania do ostatniego natarcia w Doniecku, skazując je rzekomo na porażkę.

Według Fiłatowa informacje ujawnione przez Laszkę naraziły całą operację czystki etnicznej w Doniecku [nic nie poradzę - w oryginale mówią otwartym tekstem o "zaczistkie" - przyp. zezorro] na śmiertelne niebezpieczeństwo, a karny batalion Azow, złożony z banderowskich nacjonalistów i sfinansowany przez żydowskiego oligarchę Kołomojskiego, w ich następstwie w pułapkę.

Na podejściu do Doniecka w ostatnich dniach rozegrały się bardzo ciężkie boje, w których wyniku siły kijowskie poniosły ciężkie straty w sprzęcie, w tym aż siedem samolotów bojowych i niezliczone jednostki opancerzone. Grupa aż czterystu żołnierzy ukraińskich wyrwała się z kotła powstańców, przechodząc - bez broni - do bezpiecznej strefy po rosyjskiej stronie granicy.

Donieck armia kijowska ostrzeliwała, koncentrując się głównie na dzielnicach mieszkalnych i przysiółkach Doniecka i Kramatorska, z ciężkiej broni rakietowej, wyrzutni GRAD, Smiersz, Uragan oraz pojawiają się kolejne doniesienia o superbarbarzyńskiej broni - rakietach średniego zasięgu Toczka U.


© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut