Go To Project Gutenberg

czwartek, 21 sierpnia 2014

ISIS: obcinamy głowy

-ISIS jest bardzo straszne i mamy się bać. Oto ich profesjonalnie nagrane przesłanie do opalonego prezydenta Banany. Rzekomo widać na nim "islamskiego" bojownika, obcinającego głowę pojmanego amerykańskiego żołnierza nazwiskiem Foley, wojskowym nożem.

Co na tym filmie widać i słychać naprawdę?

Na tym filmie widać i słychać wiele ciekawych rzeczy. Oto ich garść.

Po pierwsze film nie został nagrany na irackiej pustyni, ale w studio, najprawdopodobniej w Londynie. Widoczny w tle piasek, słońce i mgiełka są z "offu", czyli są nagrane jako tło. Pierwszy plan jest sztucznie oświetlony i rożni się od tła, na który został nałożony w studio.

Dźwięk nagrano profesjonalnym sprzętem i obrobiono w studio, zapewne filmowym. Mimo dołożonego dźwięku wiatru słychać, że wypowiedzi pojmanego żołnierza, wygłaszającego swoje credo bez żadnego napięcia emocjonalnego, odczytując go z promptera [typowe wyposażenie studia filmowego] nagrano w wyciszonym pomieszczeniu profesjonalnym mikrofonem studyjnym.

Zły dżihadysta w czarnych szatach przemawia równie swobodnie i bez emocjonalnego napięcia, także czytając z promptera. Co bardzo ciekawe, posługuje się wyraźnym londyńskim akcentem, bowiem jest czarnoskórym imigrantem z Afryki [ale najprawdopodobniej ani nie jest muzułmaninem, ani z pewnością Arabem, tylko murzynem].

Odcięcie głowy dorosłego mężczyzny kozikiem, którym wywija zły dżihadysta jest nonsensem tak śmiesznym, że nawet nie zasługuje na komentarz. Pokazywanie czegoś tak absurdalnego pokazuje, w jakim poważaniu władcy much mają intelekt baranów. Spytaj najbliższego myśliwego, czy da się obciąć głowę żołnierza nożem.

Na filmie wyraźnie widać, że w końcowym fragmencie, zmontowanym do początku, zły dźihadysta zmaga się nie z żywym, elastycznym i opierającym się korpusem żywego, zdrowego i silnego męższyzny, ale z gumową kukłą. tzw. fantomem do ćwiczeń pierwszej pomocy.Podsumowując: oto mamy groźny ISIS i mamy się bać. Bin laden nie żyje, ale jest już następca - ISIS. I będzie z nim wojna...

Powiązane: >klik<
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut