Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 25 sierpnia 2014

SUMMA SUMMARUM. Przegląd tygodnia

-
Z rozmowy o książce wynikł ciekawy temat prasówki. Otóż nawet tej, uzupełnianej na bieżąco, większość nie ma czasu studiować, a co mówić o komentarzu i trendach...

Zatem powstała propozycja odpłatnej prasówki z komentarzem i analizą aktualnych trendów. Wyobrażałbym sobie to jako coś w rodzaju biuletynu TRENDS Geralda Celente, ale tu mnie Szy zgasił, bo celnie zauważył, że za szybko się rozpędzam. I ma rację, zresztą Celente swoje wzorcowe wydawnictwo też przez lata szlifował.

Prasówka w postaci tygodniowego zestawu najważniejszych linków do przeczytania - to naprawdę wybrane z wybranych - czyli 50-100 z różnych źródeł, plus rzut oka na najważniejsze trendy i wydarzenia geopolityczne, prognoza krótkoterminowa gospodarcza, jeden temat opracowany autorsko w postaci artykułu badawczego. Na ten tydzień w trendach bym na przykład wybrał ocenę perspektyw polskiej premiery firmy UBER.

Zawartość, w sensie wymiaru treści analitycznej, zależy oczywiście od konsumenta i po to jest ta ankieta - żeby pokazać sensowność zamierzenia. Prasówkę i tak regularnie robię, czytanka jest w miarę na bieżąco, ale brak tu porządku. Jeśli chcesz mieć niezależne, analityczne źródło informacji geo-polityczno-gospodarczej, to byłby to krok we właściwą stronę.
Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy wypełnili poprzednią ankietę o książce i zachęcam pozostałych, opornych do wyrażenia swego zdania. Ankieta jest nadal otwarta i - sądząc z odpowiedzi - ma sens, bo szczerze mówicie, co i jak, a mnie właśnie o to chodzi. Dzięki.
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut