Go To Project Gutenberg

czwartek, 16 kwietnia 2009

Epoh? egnach?

amaboMinęło kluczowe sto pierwszych dni przywódcy świata. Kryzys niby przygłaskany, banki podreperowane łącznym kosztem ok. - bagatela - biliona dolarów. Czy hope i change coś znaczą? Znowu rozczarowanie. Nic, to tylko puste, zgrabne hasełka wyborcze, solidnie opłacone. Duet Obama-Biden został hojnie wspomożony przez kancelarie, lobbystów, banki i fundusze, jak żaden do tej pory. Co z tego wynikło? Zgodnie ze zleceniem: ratowanie sektora finansowego za wszelką cenę, płaconą przez podatnika...

Ma rację publicysta bloomberga, Obama idzie na krótkiej smyczy banksterów. Zadziwiające jest tylko to, że tak wielu zdawałoby się fachowców, dało się uwieść pustym hasełkom, a przeważająca (przeżuwająca) większość nie ma ciągle bladego pojęcia o co w tym (kryzysie) chodzi. A wystarczyłoby się przyjrzeć pierwszej nominacji Obamy na urzędzie. Nie, nie była to minister spraw zagr. Hillary. Chodzi o szefa kancelarii, Rahma Emanuela. Według niektórych to jest człowiek nr 1 egzekutywy. On ustala z kim, kiedy i jak spotyka się prezydent, jest jego zewn. buforem. Pouczająca jest jego lista sponsorów, przekonująca iż team Obama-Emanuel zrobi wszystko, żeby bankom nie stała się krzywda.

Tak więc ichni Wachowski nazywa się Emanuel, a elektryk nie ma wąsów i jest inteligentny. Za to rewolucja jest - jak zwykle - demokratyczna i aksamitna. Jest też kolorowa, tyle że ani różowa, ani pomarańczowa, ale czarny jest elegancki i wyszczupla :)

Największy cykliczny show objazdowego cyrku świata ma więc swoją lokalizację i swoje lokalne zwyczaje, niemniej reguły są wszędzie identyczne. Klient płaci, klient wymaga. Najzabawniejsze, że wszystko to było łatwe do przewidzenia już w listopadzie ub.r. Wystarczyło zapytać odpowiednich ludzi. Jednym z nich jest Noam Chomsky.

Noam Chomsky - The Election, Economy, War, And Peace

Poglądy Chomskiego nie należą do głównego nurtu, są raczej kontestatorskie, niemniej naprawdę niesposób odmówić mu uczciwości i klarowności obrazu amerykańskiej, fasadowej pseudodemokracji w fazie przyspieszonej degrengolady. Oto dwa inne jego artykuły, dla ciekawych świata.

Chomsky, We Own The World
Chomsky, Failed states
© zezorro'10 dodajdo.com

5 komentarzy:

 1. Nie wygłupiaj się. Chomski to trockista w najgorszym wydaniu. Przy nim Hilary Clinton to niemal konserwatywny kapitalista

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie jestem ani Trocki, ani Dzierżyński, jestem zezowaty, patrzę na boki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy bracie w blogu!-) Każdemu można przyczepić etykietę, że jest trockistą, a nawet antysemitą;-) Mógłbym rzec, żeś faszysta, ale wyszpiegowałem, żeś jest nieuświadomionym obywatelem, wysmienitym okazem do oskubywania i manipulowania ;-) Najlepsi są tacy, którymi steruje się za pomocą gazety lub TV.

  Ja tam bym Chomskiego nazwał chomskyeistą, ale negować jego poglądów raczej bym się nie odważył - zbyt często ma rację;-) Natomiast
  H.Clinton, to taka chodząca obama, tyle, że biała i kobieta.

  Mówię to ja, HansKlos, szpieg trzeciego stopnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie, do czego to wszystko prowadzi. Garbaty twierdzi, ze do niczego dobrego. Zgadza sie, ze latwo mozna bylo to przewidziec, wystarczy zajrzec do podrecznika historii wspolczesnej. A historia (niestety) lubi sie powtarzac.
  I nie jest to tylko problem USA, choc oni najbardziej to odczuja - tworzenie Civil Troops, Patriot Act, No Fly List, a teraz nawet to.
  Garbaty nie jest zwolennikiem teorii spiskowych, tylko jakos czesto dziwnym zbiegiem okolicznosci ciagle przewijaja sie te same nazwiska...
  W UE tez cos sie dzieje. W zwiazku z tzw. "wojna z terroryzmem" lub "walka o prawa autorskie", odbiera sie swobody obywatelskie, na razie pod parasolem krajowym (najgorzej jest w UK i Niemczech). Ale dzieje sie tez i w PE.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla poprawy humoru:
  http://news.goldseek.com/GoldSeek/1239584400.php

  OdpowiedzUsuń

Możesz użyć tagów HTML: b, i, a (i pewnie innych)
działanie: pogrubienie kursywa anchor np. link
ostatnia uwaga: moderator może zmienić/usunąć treści które uzna za niestosowne, bo moderator ma rację ;)

muut