Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 20 kwietnia 2009

Gospodarka się broni przed kryzysem, kto ją obroni przed Filarem?

Wyniki produkcji za marzec były lepsze od oczekiwań anali oraz zezowatego ;)
Pisze Puls Biznesu
Według Dariusza Filara, członka Rady Polityki Pieniężnej, dane o produkcji mogą napawać optymizmem.

- Sytuacja w przemyśle okazuje się lepsza, niż przypuszczano. Nieźle radzi sobie też budownictwo i sektor usług. Nasza gospodarka dość skutecznie broni się przed kryzysem – powiedział Dariusz Filar w TVN CNBC Biznes.

Dane GUS utwierdziły go w przekonaniu, że należy wstrzymać się z obniżkami stóp procentowych.
- Nie widzę możliwości, by przed czerwcowym posiedzeniem rady dysponować wystarczającymi danymi, mogącymi przesądzić o ewentualnej obniżce stóp – uważa Dariusz Filar.

Gospodarka się broni przed kryzysem, jak potrafi, czyli nieźle. Kto ją obroni przed Filarem?
© zezorro'10 dodajdo.com

6 komentarzy:

 1. Czy znów zmienili sposób obliczania inflacji? Za gomółki wliczano lokomotywy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ppi jest według GUS +5,5, trochę niżej niż w lutym. Inne są odczucia rynkowe, ale trudno, prawda i tak wyjdzie, najdalej za pół roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zoroo czytam Cie od jakiegos czasu..........ale ten tytuł
  The best :)
  to jest smiech przez łzy......też słuchałem go TVN i jestem przerażony kto nami dowodzi........
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Z całym szacunkiem , nie potrzebnie sie nad Panem Filarem pastwisz:)..ty zdaje sie jesteś zwolennikiem stimulusa i 0 stopy procentowej itd.nie ma co walczyć z recesją..ona jest korzystna i niezbędna dla gospodarki..na dłuższą mete..jest wiele def głupoty : tu najbardziej pasuje Einsteina :postępowac ciągle tak samo i oczekiwać odmiennych rezultatów..Oczywiście ta uwaga nie tyczyła sie Ciebie ani Filara ale metody (zalewania pompy) ..na recesje

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan Filar ma poglądy w sam raz na normalne warunki. Dziś warunki normalne nie są. Kredytodawcy Polski jadą competitive devaluation na całego: USA, CH i nawet Steinbrueck z Angelą pękli, czyli wchodzi EUR do wyścigu. Filar ze swoją konserwatywną polityką wygląda jak polski paw, albo strażnik z wyciętego lasu, pilnuje bramy...
  Im więcej Polska teraz wykosi dzięki podtrzymanej za wszelką cenę koniunkturze (słaby zł + niski procent), tym lepszą będzie miała pozycję startową w nowym cylku, lepszą pozycję startową do euro, lepszą pozycję w pielęgnacji naszej jedynej przewagi, czyli odwróconej struktury demograficznej.
  Jesli teraz banda lesnych dziadków przepitoli tę niepowtarzalną okazję, jak wszystkie inne, zezowaty ich sk... przeklnie w żywy kamień.
  Teraz trzeba budować na chama nawet sztuczną koniunkturę, żeby spłacały się kredyty, żeby można było zaciągać nowe w euro. Jeśli Polska da sobie zaimportować drogą walutę (Słowacja) i recesję, to będziemy wyr.... obustronnie. Wszyscy oszuści właśnie pompują, Filar jest lepszy? Przecież ma wchodzić do euro, niech stosuje ich wzory, ale aktualne, a nie sprzed 10 lat. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. obawiam sie że cokolwiek zrobimy zostaniemy przecwelowani..rządzą nami dygnitarze wystrugani z banana:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Możesz użyć tagów HTML: b, i, a (i pewnie innych)
działanie: pogrubienie kursywa anchor np. link
ostatnia uwaga: moderator może zmienić/usunąć treści które uzna za niestosowne, bo moderator ma rację ;)

muut