Go To Project Gutenberg

środa, 9 lipca 2014

Co tam panie na Majdanie #56: zwalniamy burmistrza Sławiańska

-
Popatrz, jak wygląda demokracja w działaniu.

"Jesteśmy na trzecim, zaraz będziesz na pierwszym [na parterze] - przez okno!" W te słowa przemówił do rozsądku burmistrza, odbitego z rąk buntowników Sławiańska operetkowy lider Prawego Sektora Laszko. No i co mógł zrobić w tej sytuacji burmistrz? Oczywiście - przekonany siłą demokratycznej argumentacji Laszki, oraz jego władczą gestykulacją rąk gotowych do wykonania zapowiedzi - dobrowolnie podpisał bumagę, co poświadcza ten oryginalny film, a także dwóch przywołanych przez Laszkę świadków, wyposażonych poza kamizelkami także w nowe hełmy i automatyczne komandoskie giwery z Bundeswehry.

"Ja niżej, podpisany, zdrajca Ukrainy, rezygnuję ze stanowiska burmistrza, gdyż przez swoją bezczynność doprowadziłem do przejęcia miasta przez buntowników, licznych ofiar i zniszczeń.... Niniejsze napisałem dobrowolnie. Sława Ukrainie i jej bohaterom."

Na pewno pomogła nowiutka kamizelka Bundeswehry, na którą już zwracałem uwagę, a w której Laszko czuje się najwyraźniej bardzo dobrze i władczo, jak prawdziwy macho. Masz demokrację na Dzikich Polach w pigułce. Pyszy, bo jak nie, to - przez okno! Gdyby to nie było naprawdę, to możnaby powiedzieć - świetna inscenizacja Mrożka.


© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut