Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 21 lipca 2014

Kto zestrzelił boeinga 5: gaz się ulatnia na Schiphol

-
A propos prognoz co do najbliższej przyszłości kluczową informację podała MD, prawdpopodobnie nie przypuszczając, jakie wnioski z niej wyciągnę.

2017 - Planowane rozpoczęcie przemysłowego wydobycia gazu ze złoża Yuzivska (rejon Doniecka, Hrabove) na Ukrainie przez Royal Dutch Shell.

A wyciągnięty z niej wniosek jest taki, że we wiosce Grabowe pod Donieckiem, gdzie leżą szczątki rzekomego boeinga MH17, a który moim zdaniem jest zaginionym od marca bliźniaczym odrzutowcem Malaysian Airlines MH370, tak podobnym do drugiego, że ich rejestracje różniły się zaledwie ostatnią literą, bowiem zostały dostarczone w leasingu jako jedna partia - tego samego dnia, mamy do czynienia z koszmarną, rytualną ofiarą, podobnie jak stało się w sprawie smoleńskiej.

Czy to przypadek, że ostatnie zacięte walki separatystów na wschodzie Ukrainy, odbywają się wokół jednego z największych pól gazowych Europy? Być może, ale na pewno nie jest przypadkiem, że reporterzy z miejsca wydarzeń i ogólnie dziennikurestwo starannie omijają to narzucające się skojarzenie. A że faktycznie bije ono w oczy, wystarczy sprawdzić na mapie. Nazwy odwiertów złoża Yuzivska pokrywają się z nazwami krwawych walk: Kramatorsk, Donieck, Gorliwka, Sniżne, Krasnyj łucz, Ługańsk, Szachtarsk, Torez... a w samym środku tego obszaru, w samym środku gazowego złoża, na wzgórzu Grabowe 17 lipca spadł odrzutowiec z 298 osobami na pokładzie.

Złoże Yuzivska nie jest takim zwyczajnym, jakich na Ukrainie jest jeszcze kilkanaście. Otóż ostatnim wielkim kontraktem, który podpisał były prezydent Janukowicz na krótko przed nieubłaganym postępem demokracji na Majdanie, była w styczniu 2014 koncesja i kontrakt na wydobycie gazu z tego złoża... na bajońską kwotę 10 mld dolarów. Kwota ta wcale nie jest przesadzona, niedoszacowana raczej, bowiem szacowane dostępne zasoby gazu z niego opiewają na... 2 biliony m3, co pokrywa obecne zapotrzebowanie Ukrainy na ten surowiec na 60 lat!

Teraz oto w samym środku tego gazowego pola, konkretnie we wsi Grabowe, dzieje się wielka tragedia. I nikt w mediach o tym gazie i koncesji dla Shella, o łapówkach, które w zwiazku z nią przytulił klan Janukowicza, rządzący żelazną ręką na doniecczyźnie, z której się wywodzi i gdzie było jądro jego zaplecza politycznego, nie wspomina. Jest to tym bardziej znaczące, że złoże Yuzivska jest znane od środkowego odwiertu w Grabowem jako... Grabowe właśnie. Skoro samolot został zestrzelony w Grabowem, to powinno być o nim głośno, prawda? Całkiem nieprawda. Nikt o tym nie mówi, przeciwnie - wszyscy zachowują się tak, jakby nic o gazie nie słyszeli, a największe pole gazowe Europy wcale nie nazywało się Grabowe i w ogóle żadnego gazu tam nie było...

Tymczasem, jak wykazałem w kilku artykułach, tajemniczy odwołany lot MH17, który miał zostać zestrzelony w Grabowem, wygląda na klasyczną prowokację, zmontowaną dla odniesienia konkretnych celów politycznych i zapewne także ekonomicznych, bo biznes za 10 mld to przecie nie koniec, ale i ta kwota jest wystarczająco duża dla zrobienia odpowiednio spektakularnego przedstawienia.

Z przebiegu tegoż przedstawienia można jednoznacznie wysnuć wnioski co do proweniencji jego organizatorów, bowiem - jak wykazałem uprzednio - odwołanie lotu, zmiany planu lotu, a w końcu przygotowanie techniczne dokumentów i samego samolotu musiało odbyć się na lotnisku startu samolotu, czyli Schiphol w Amsterdamie. Jest to miejsce dość charakterystyczne, bowiem wiąże się historycznie praktycznie ze wszystkimi operacjami wywiadu izraelskiego, w którym używano samolotów. Można zatem powiedzieć, że Amsterdam jest tradycyjnie ich lotniczym oknem na świat. To naturalnie o niczym nie przesądza, ale sama zbieżność jest wysoce znacząca, bowiem jeśli prowokacja z lotem MH17 miała miejsce [a ja twierdzę, że miała i w dodatku roztrzaskany odrzutowiec to naprawdę jest "zaginiony" wcześniej MH370], to wywiad izraelski musiał o tym wiedzieć wszystko, jako stały lokator Schiphol i operator głównej firmy ochroniarskiej.

Skoro wywiad israelski o lotniczej operacji false-flag wiedział, nawet nie przesądzając o jej przeprowadzeniu, to przecie jest całkiem logiczne, że w chwili jej uwieńczonego sukcesem przeprowadzenia rozpoczyna inwazję na getto palestyńskie w Gazie, dzięki czemu w mediach zamiast fotografii zbombardowanych dzieci oglądaliśmy dymiące szczątki samolotu. To jest klasyczna sztuczka propagandy - zagłuszanie i przykrywanie tematów. Nawet jeśli to nie najlepsi fachowcy od lotnictwa zmontowali przedstawienie, to z całą pewnością akuratnie z niego skorzystali, bowiem zbieżność i synchronizacja jest zbyt doskonała, aby mógł powstać cień przypuszczenia o przypadkowości.

A teraz rzut oka na mapę, gdzie rozgrywa się wojna domowa między innymi o zasoby gazu ziemnego, a akuratnie w samym środku największego pola gazowego właśnie złożono makabryczną rytualną ofiarę z ludzi, a przynajmniej na to wygląda i nikt o tym nie mówi. Za to niemal od pierwszych minut wiadomo, że strzelał czekista. Zupełnie jak w Smoleńsku, z tą różnicą, że wówczas - całkiem odwrotnie - od pierwszych minut było wiadomo, że czekista nie strzelał, tylko Błasik i Protasiuk byli pijani, dlatego się zabili, razem ze wszystkimi pasażerami...

Wierzysz w przypadki za 10 mld? Mam parę mostów po okazyjnej cenie do sprzedania, mało używane, można podłączyć do obwodnicy...

Ale, ale - bym zapomiał. Royal Dutch Shell jest szczęśliwym posiadaczem sporego pakietu akcji Schiphol, bowiem kontrolujący udział, zarówno w lotnisku, z którego wyleciał rzekomo zestrzelony przez czekistę boeing we wsi Grabowe, jak i w samym Royal Dutch Shell, szczęśliwym nabywcy koncesji na wiercenie gazu z największego pola gazowego na Ukrainie Grabowe, jest... królewska rodzina Orange, jak sama nazwa firmy naftowej dumnie ogłasza. Ciekawy, wielce wymowny przypadek, idący już w setki miliardów i biliony.

Rozwiązanie zagadki brzmi zatem: Grabowe, środek pola gazowego Grabowe, Royal Dutch Shell.
Do poczytania
=============
Ukraine, Shell shale gas deal safe
Ukraine signs landmark $10 billion shale gas deal with Shell
Shell halts drilling for shale gas in Ukraine because of military hostilities in east
Yuzivska gas field
Ukraine's agreement with Shell on shale gas extraction
Shale gas reserves and major fields of Ukraine
Kto zestrzelił boeinga 3: spacer po miejscu katastrofy
ICTS International
Was MH17 Sabotaged by an Israeli Security Team at Amsterdam Airport?
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut