Go To Project Gutenberg

sobota, 21 czerwca 2014

Co tam panie na Majdanie #48: widok z Kremla

-
Od niezawodnego korespondenta aktualny widok ze strony rosyjskiej.

Rosyjscy żołnierze przygotowują się do utworzenia w regionach Ługańska i Doniecka tzw. kordonu sanitarnego lub nowej linii granicznej. Innymi słowy, jednostki wojskowe w tym przypadku będą służyć jako siły pokojowe, rozdzieljące strony konfliktu, tak aby nie były one w stanie walczyć ze sobą.

Moskwa po zajęciu terytorium wystąpi z ultimatum do stron konfliktu z żądaniem nie używania broni, a Ministerstwo Obrony Rosji ogłosi gotowość w ciągu jednego dnia od zajęcia pozycji do stworzenia linii demarkacyjnej.

Plan ten wykonają żołnierze, który obecnie uczestniczą w regularnych ćwiczeniach w regionach Rostów i Biełgorod.
interpolit.ru
Podstawą działań będzie Zakaz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w sprawie użycia sił zbrojnych wobec ludności cywilnej na Ukrainie news.rambler.ru

Coś jest na rzeczy, bo dzisiaj o 9.00 milicjanci zaatakowali stanowiska kierowania rakiet przeciwlotniczych Ukrainy we wsi Awdiejewka w pobliżu Doniecka. Według Russian.rt.com w wyniku działań zniszczono instalacje radarowe. Zauważ, że te urządzenia są częścią jednolitego systemu obrony terytorium Ukrainy, nadzorującym granice przestrzeni powietrznej.
voicesevas.ru

Ukraina przeprowadza na ludności cywilnej w Donbasie czystki etniczne www.nationspresse.info{komentarz zezowatego: wygląda na to, że akcja w tę stronę - nie bez przyczyny - zmierza, o czym pisałem od dość dawna}
© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut