Go To Project Gutenberg

poniedziałek, 16 czerwca 2014

Krótka piłka: Czy polscy najemnicy są na Ukrainie?

-
Mam zatroskanych czytelników. Frasują się, że wierzę w "ruskie wrzutki". Że zszedłem na złą drogę, że się z czekistą bisurmanię. Tymczasem ja już duży jestem, a poświęcam czas po to, żeby inni mogli sami myśleć. Nie frasujcie się! W polityce nie wierzę w nic - dosłownie, bo to jest oszustwo z zasady. Dlatego wszystko sprawdzam - i to wielekroć. Używam wyłącznie własnej głowy i nie biorę cudzych, a już zwłaszcza w promocji. Za to własnej nie oddaję do użytku byle obszczymurowi z Sopotu.

Czy polscy najemnicy byli w zestrzelonym samolocie? Zdania są podzielone.
Całym dowodem jest fota kilku kolesi ubranych w czarne uniformy na tle samolotu, co to za kolesie, kiedy zrobiono fotę, kto ją zrobił. Po co najemnicy mieli by ubierać czarne uniformy, kiedy bardziej sensowny jest ubiór maskujący. Popatrz na te mordki, a jeden nawet hailuje, no faszista jak malowany.

Zdjęć polskich dokumentów nie znalazłem, czyli wątpliwy fakt A (na pokładzie byli najemnicy), wiedzie bez żadnych dowodów do 100% wniosku B (na pokładzie byli najemnicy narodowości polskiej i litewskiej).
Szpagat intelektualny, że jaja może urwać.

Oczywiście fakt B jest potrzebny żeby uzasadnić zestrzeliwanie samolotów, które jest działaniem zdecydowanie terrorystycznym, co gorsza nie możliwym do wykonania bez rakiet.
I jak tu człowiekowi ruskiemu wyjaśnić... bo wiecie rozumiecie to byli najemnicy, a najemników można, to nie tfu żaden terrorismus to samoobrona, a skąd rakiety... nu my dostarczyli, bo to na najemników były.
ups

Fascynuje mnie, że kiedyś w przypadku Smoleńska byłeś w stanie analizować każdą ruską wrzutę z pewną taką nieufnością, a dzisiaj proszę prawda.ru źródłem prawdy :)

Tymczasem
Ostatecznym dowodem byłyby choćby personalia najemników. Po personaliach można już dojść czy dowód jest poprawny czy nie. Tutaj zgoda.

Co do "terroryzmu", to jak zwykle ponosi cię zapał agitatora. Samo określenie niczego nie precyzuje, za to niesie duży bagaż emocjonalny i przypomina pranie mózgu z telewizorni pod każdą szerokością geograficzną. Zestrzelenie samolotu wojskowego operującego na froncie nijak nie podpada pod terroryzm. Odwrotnie, formą terroryzowania ludności jest ostrzał białym fosforem oraz utrzymywanie bojówek Prawego Sektora. Terror to sianie strachu. Najpoteżniejszy terror to ten państwowy.

W kwestii czarnego ubioru...Nie znam się. Kilka lat temu widziałem kilka zdjęć Blackwatersów z Iraku. Na niektórych byli ubrani na czarno.

Nie można wykluczyć, że część najemników występuje w roli żandarmerii wojskowej. Tak wychodzi taniej. Poborowy Ukrainiec jest praktycznie za darmo a jak zacznie fikać czy myśleć o dezercji, to będzie się musiał skonfrontować z profesjonalistą. Każdą piramidę władzy buduje się w ten sposób. Szeregowi mogą cię nawet nienawidzić, ale jak dasz nad nimi oficerów politycznych z batami, to pójdą w ogień. Na Ukrainie aż się prosi o taki schemat, bo 1) społeczeństwo nie przejawia entuzjazmu do wojny domowej 2) warunki socjalne w armii są tragiczne. Czyli walczyć muszą ludzie niechętni walce.

Paradoksalnie to właśnie nowy rząd w Kijowie podkręcił moralne seperatystów. Czym? Bezsensownie konfrontacyjną retoryką i ogłoszeniem banderowskiej wizji Ukrainy. Albo rybka albo akwarium. Kijów chciał zastraszyć, ale przeliczył się. Część ludzi będzie się biła do śmierci bez względu na obstalunki Putina z Obamą. Oni nie mogą liczyć na żadne pobłażanie w razie przegranej. To jest trochę jak z partyzantką antyniemiecką w II Wojnie. Gdyby nie arogancka polityka Niemców 90% partyzantki nie miałoby miejsca.

Oraz
Scotvilll, daj spokoj z tymi najemnikami i przepychankami - to NIC nie warte. Nie bronie Zorra bo on jest duzy i da sobie sam rade, ale pewniak jest jeden: PRAWDA jest gdzies po srodku... nie wiesz jeszcze tego?? Aby nie brac zadnej strony bo moje, twoje i Zorra zadanie ma sie tak jak zeszloroczny snieg, ALE, tak naprawde jest juz generalnie wiadomo bez linkow pomocniczych na ktore nie mam czasu, ze po stronie zachodnio-ukrainskiej sa najemnicy/operatorzy roznych, roznych masci...

NAPEWNO - Polacy (najwiecej), Wegrzy (duzo), USA (wielu) i UK oraz pewnie jakis zablakany Australijczyk... no i tez Italiancy. Nie mowie tego JA, czy Zorro lecz rozne oficjalne i niezalezne zrodla internetowe w formie tekstow i video - temat nudzi juz. Nie pros mnie o dowody bo to strata czasu, ale powod dla ktorego oni tam sa - to - ludzie Ci (operatorzy) chca zarobic troche kasy a ze jest wojna i praca na Ukrainie to oni tam sa i jada bo maja doswiadczenie i chca dorobic sie troche kasy. Co w tym az tak
zaskakujacego?? Na calym swiecie zycie drozeje i kasy w obiegu jest mniej niz ludzi do dzielenia wiec jak jest szansa to najemnicy tam jada postrzelac i szmalu troche zagarnac. Oni maja gdzies twoje, moje i inne ideologie. Tam gdzie zaczyna sie ideologia, tam wysiada prawda! Oni sa tam dla ka$y. Nie ma ich czasem w Syrii, Iraku?? To zawod stary jak swiat!

Na zakonczenie kiedy taki o najemnik zostaje zatrudniony bardzo, bardzo czesto jego paszport lub dowod-papier nie jest czyms co nosi on ze soba. Ich kontrakt na tym polega, i kiedy zabija lub umiera nikt nie wie kim on jest bo taka jest gra. Ja rowniez nie wierze az tak bardzo w poleglych samolotowych najemnikow polskich i NAPEWNO nie wierze w jakies spalone polskie papiery ktorych zaden szanujacy sie najemnik przy sobie nie nosi w obawie o dostanie sie do niewoli czy smierci.

Wierze jednak ze jest BARDZO w wielu najemnikow z roznych panstw ktorzy tam strzelaja lub sa doradcami. Powyzszy BREAKING, jest jak mowisz tania rosyjska propaganda, ktora Zorro lyknal. Tam sie nosi tylko bron do strzelania i wykonywania kontraktu oraz (ustnych) rozkazow, a do noszenia papierow sa listonosze. Kiedy taki operator umiera to tak zwyczajnie znika ON i nikt nie placze. Dla informacji samolot zostal rozwalony ciezka bronia maszynowa podobno, a teror mial miejsce po raz pierwszy na Majdanie
drogi panie. Teror to tez dzis juz slowo przeterminowane i nie robi wielkiego wrazenia. Tam jest wojna (proxy), ktorej celem jest strona Rosyjska. Rosjanie pomagaja i czekaja na rozwoj wydarzen bo wiedza ze to prowokacja. Maja do tego prawo bo sa na swoim terenie i nie podskoczy im nikt bo stawka jest wieksza niz zycie!

A na koniec to:
W Polsce namnożyło się ostatnio entuzjastów Wielkiej Ukrainy. Pytanie gdzie oni byli przez ostatnie 20 lat gdy PKB Ukrainy spadał a kraj ulegał stopniowej degeneracji. Krym boli, ale Ukrainki znane w Europie jako sprzątaczki i prostytutki to już nie? Najlepsze w tym wszystkim, że do klubu entuzjastów ukraińskiego przebudzenia narodowego weszły masy mające alergię na słowo "nacjonalizm". Choćby usraelska żona Zdradka Sikorskiego. Sam Zdradek popisał się ostatnio pietnowaniem plemiennego charakteru Polonii. Taki z niego narodowiec. Jak się dowiedziałem, że Prawy Sektor wspiera żydowski oligarcha, to zdębiałem. Tych banderowców co poza Polakami zabijali też Żydów? Pic na wodę, fotomontaż cały ten banderyzm. Garstka troglodytów prowadzona przez agentów. Nic dziwnego, że przeciętny Ukrainiec jest wobec tej sytuacji bierny.

Śmierdząco przedstawia się bezsensownie konfrontacyjna postawa wobec Rosji i rosyjskojęzycznego wschodu. Można było ich zbywać, można było w paru regionach dać ten język urzędowy. Większość "rosjan" to tylko rosyjskojęzyczni beznarodowcy. W Szwajcarii gadają wieloma językami i jakoś to się trzyma. Fakt, że to potencjalna piata kolumna, ale na piątą kolumnę są metody kija i marchewki. Po majdanie zaczęto od kija, a w Odessie świadomie rozniecono ogień.

Ukraina miała dość tani gaz z Rosji i znaczącą wymianę handlową z Rosją. Ogromna część przemysłu zbrojeniowego Rosji zależy od kooperacji z Ukrainą. Skokowe ucięcie tej wymiany oznacza cios dla Ukrainy, którego nikt nie zamierza rekompensować.

Co teraz mamy:

- wywalenie tej wymiany w p..du.
- podkręcanie świadomości narodowej rosysjskojęzycznych poprzez bezsensowne prześladowania.

Czyli zwyczajne rozwalanie kraju. Niech mi jakiś entuzjasta Wielkiej Ukrainy powie jak sobie wyobraża dalsze trwanie, bo nawet nie rozwój. Jeśli wśród entuzjastów są autentyczni nacjonaliści ukraińscy to proponuję zobaczyć co się stało w Chorwacji i Serbii gdzie mega fighterzy czasów wojny domowej wsiąkli w ziemię i zostali zastąpieni miękkimi fajami integrującymi się z Unią Europejską.

Jeszcze bym zrozumiał frontowe antyrosyjskie mocarstwo pod protektoratem USA. Ale to będzie gówno a nie mocarstwo. Mam wrażenie, że USA chciały tam Rosji zgotować drugi Afganistan albo po prostu postawić bazy. Ukrainy jako silnego państwa w swoim sojuszu nie potrzebują. Mają już Niemcy i Japonię. Pewnie wystarczy tej bazy produkcyjnej.

Na koniec niespodzianka. Zdjęcie pamiątkowe ze Sławiańska, ze sztabu operacji antyterrorystycznej.

Od lewej: Dziewulski, Turczynow. Chyba wiadomo nawet, kto tymi najemnikami dowodzi.

© zezorro'10 dodajdo.com
blog comments powered by Disqus

muut